Nintendo ponúka rôzne limitované farebné verzie svojich ovládačov.

Od roku 2017, keď bola na trh uvedená prenosná herná konzola Nintendo Switch, predstavil jej výrobca už viacero farebných verzií jej ovládačov, takzvaných Joy-Conov. Aktuálne sady v príjemných pastelových farbách ale patria asi medzi tie najkrajšie. Informovala o nich spoločnosť Nintendo na svojom twitterovskom účte.

Konkrétne ide o dve sady v kombinácii fialová/zelená a ružová/žltá. Obe sady ovládačov Joy-Con budú celosvetovo dostupné od 30. júna 2023. Ich cena bude rovnaká ako pri ostatných dvojiciach Joy-Con z limitovanej edície, teda 79,99 dolárov (u nás sa dajú tieto limitované edície kúpiť v cenovom rozpätí okolo 65 až 85 eur). Nie je to práve malá suma, ale Nintendo je známe tým, že za svoj hardvér a softvér si rado necháva poriadne zaplatiť.

Zároveň treba hneď dodať, že nové pastelové ovládače Joy-Con sú len inou farebnou verziou pôvodných joystickov, takže nedošlo k žiadnej zmene hardvéru. To zároveň, bohužiaľ, znamená, že ich potenciálne bude trápiť aj známe driftovanie, ktoré je u týchto herných ovládačov jednou z najväčších nepríjemností a vzhľadom k relatívne vyššej cene to prekáža ešte viac. Alternatívou k týmto ovládačom je gamepad tradičného tvaru Nintendo Switch Pro Controller, ktorý sa na Slovensku predáva od 57 eur.

Keďže už čoskoro bude zrejme predstavená nástupnícka konzola Switchu, zostáva len veriť, že výrobca sa tentokrát nepríjemnému problému s driftovaním vyhne.

Zdroj: Twitter.com

Prečítajte si tiež:

Značky:

Branislav Caban

Branislav Caban
Okrem technologických tém sa snažím prinášať aj tie so spravodajským nádychom a rôzne zaujímavosti. Moja e-mailová adresa je bcaban@touchit.sk.