Podsvietená RGB mechanická klávesnica HyperX Alloy Elite RGB je novou vlajkovou loďou spoločnosti a prináša nové možnosti farebného vyladenia poriadnej hráčskej zostavy.

Značka HyperX uviedla do predaja klávesnicu HyperX Alloy Elite RGB. Táto klávesnica bola verejnosti prvýkrát predstavená už na veľtrhu CES 2018 a odvtedy je netrpezlivo očakávanou novinkou. Klávesnica predstavuje pre značku HyperX obrovský krok, pretože po prvýkrát uvádza hernú perifériu aj s podporným softvérom NGenuity. HyperX Alloy Elite RGB stavia na základoch predchodkyne – HyperX Alloy Elite.

Klávesnica má kvalitné zliatinové telo a využíva spínače Cherry MX vo všetkých troch štandardných variantoch, teda RED, BLUE a aj BROWN. Všetky spínače sú však podsvietené samostatnými RGB diódami s farebným rozsahom viac ako 16 miliónov farieb. Zmenami prešiel aj Lightbar a ovládacie tlačidlá pre médiá, rovnako ako klávesy funkčných režimov.

Všetky spomínané prvky rovnako dostali RGB podsvietenie pre umocnenie svetelných efektov. Vďaka pozitívnym ohlasom hráčov zostala aj u novej klávesnice zachovaná pohodlná opierka, priechodný USB 2.0 port a kvalitne opletený kábel. Novinkou vo vnútri klávesnice je pamäťový čip, ktorý v kombinácií s programom NGenuity otvára nové možnosti RGB.

Po inštalácii programu NGenuity do svojho počítača si môžu hráči vytvoriť ľubovoľný počet profilov klávesnice pre rôzne aplikácie. Profily obsahujú nastavenie podsvietenie kláves, Lightbar aj funkčných prvkov klávesnice, ako sú mediálne tlačidlá. Aplikácia NGenuity tiež umožňuje jednoduchú tvorbu makier pre klávesové skratky.

Do integrovanej pamäte vo vnútri HyperX Alloy Elite RGB je potom možné nahrať až tri z týchto profilov a následne ich použiť kdekoľvek na inom PC už bez nutnosti inštalácie softvéru. To umožní hráčom vziať svoju klávesnicu kamkoľvek – na turnaj, ku kamarátovi alebo na LAN párty a všetky nastavenia mať vždy so sebou. Navyše môžu v každom profile meniť nastavenie jasu v 4 stupňoch.

Rovnaký softvér umožní v budúcnosti ovládanie podsvietenia a nastavenia citlivosti taktiež u myši HyperX Pulsefire Surge RGB. Tá by podľa plánu mala doraziť do obchodov v druhom štvrťroku tohto roku.

Klávesnica zároveň ponúka Anti-ghosting, N-key rollover a game mode, ktorý zabráni náhodnému stlačeniu klávesy WINdows a podľa nastavenia užívateľa vyradí aj niektoré klávesové skratky, ako napríklad ALT + F4, alebo CTRL + TAB.

Technická špecifikácia HyperX Alloy Elite RGB: 

Mechanické spínače:

– CHERRY MX RGB Blue (modré): clikacie, aktivačná sila 50cN

– CHERRY MX RGB Brown (hnedé): hmatové, aktivačná sila 45cN

– CHERRY MX RGB Red (červené): lineárne, aktivačná sila 45cN

Podsvietenie: RGB

– Klávesy: 16 777 216 farieb

– Svetelná lišta: 2 500 000 farieb

– Multimediálne tlačidlá: 6 000 000 farieb

Svetelné efekty: RGB nastaviteľné pre jednotlivé klávesy + 4 úrovne jasu

 Vstavaná pamäť: pre 3 profily

Pripojenie: USB 2.0 (2 USB konektory)

Priechodné USB 2.0: Áno

Frekvencia hlásení (odozva): 1.000 Hz

Anti-ghosting: 100%, režim N-key Rollover

Ovládanie multimédií: Áno

Herný režim: Áno

Kábel: Odnímateľný, opletený s dĺžkou 1,8 m

Kompatibilné OS: Windows 10, 8.1, 8, 7

Rozmery (š × v × h): 444 × 37,40 × 226,80 mm (aj s opierkou pre zápästie)

Hmotnosť (klávesnica s opierkou pre zápästie a káblom): 1.467g