Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Podnikateľský akcelerátor PERRY TALENTS už tretí rok podporuje inovácie na Slovensku a pomáha mladým firmám rásť.

Startupom ponúka bezplatne prepracovaný niekoľko mesačný program, ktorý im pomáha budovať ich firmu a uspieť na trhu. Nový ročník slovenského programu sa otvára v septembri a prináša viacero noviniek. Okrem iného je to aj nová online platforma. Vybrané startupy teda budú môcť absolvovať program buď osobne priamo v Bratislave alebo prostredníctvom online platformy. Tá umožní perspektívnym startupom zapojiť sa do programu zo všetkých, aj najviac vzdialených regiónov Slovenska.

Aktuálny ročník

V súčasnosti, až do konca augusta, prebieha nábor nových startupov do aktuálneho ročníka akceleračného programu. Aj tento rok akcelerátor PERRY TALENTS ponúka mladým firmám zadarmo program, postavený na štyroch pilieroch: kancelárie v Bratislave, individuálni mentori a lektori, vzdelávanie formou workshopov, záverečná prezentácia pred potenciálnymi investormi. Na základe skúseností a spätnej väzby z minulých ročníkov sa akceleračný program zintenzívni a skráti z deviatich na štyri mesiace. „Pre zintenzívnenie programu sme sa rozhodli z dvoch hlavných dôvodov,“ hovorí Juraj Gago, jeden zo zakladateľov PERRY TALENTS. „Chceme dať príležitosť čo najväčšiemu počtu startupov a zároveň sa venovať len tým, ktorí majú chuť na svojom projekte tvrdo pracovať. Po absolvovaní kratšieho programu preto vyhodnotíme jednotlivé startupy a ďalšiu podporu poskytneme tým skutočne perspektívnym.“ Aktuálny ročník PERRY TALENTS prinesie nové témy workshopov, nových lektorov, mentorov, či konzultantov z praxe. Startupy s inovatívnym produktom alebo službou sa môžu prihlásiť na perrytalents.sk do 1.9.2020.

Online akcelerátor

Korona kríza umocnila nevyhnutnosť nápadov, inovácií aj spolupráce. Aj preto PERRY TALENTS spolu s partnermi a dobrovoľníkmi vytvorili počas pandémie občiansku iniciatívu Hackvirus.sk, ktorej výsledkom boli konkrétne technologické riešenia pre ľudí a firmy na pomoc v boji s pandémiou.

Aj tu vznikla inšpirácia na vytvorenie novej online platformy podnikateľského akcelerátora PERRY TALENTS, ktorá bude dostupná firmám na celom Slovensku od októbra 2020.
‘’V čase krízy sme pocítili obrovské zmeny v podnikaní, práci a spôsobe života, ktorého dôležitou súčasťou sa stal online priestor. Rozhodli sme sa to zobrať ako príležitosť. Popri akcelerátore PERRY TALENTS, ktorý bude prebiehať v Bratislave, vytvárame online akcelerátor. Ten vyrieši ďalší problém – pomoc v podnikaní ľuďom z ostatných regiónov Slovenska, pre ktorých je akcelerátor v Bratislave ťažko dostupný,“ hovorí Andrej Krúpa, druhý zo zakladateľov PERRY TALENTS.

Predošlé ročníky

Počas uplynulých rokov sa do programu PERRY TALETNS zapojilo viacero firiem, ktoré priniesli zaujímavé inovatívne riešenia pre celú spoločnosť. Spomeňte aspoň niektoré z nich. Mobilná aplikácia SPRÁVY O MESTE zabezpečuje moderný a efektívny spôsob komunikácie mesta alebo obce s obyvateľmi. Aplikácia HEALTHCLIP umožní pacientom jednoducho vytvoriť a spracovávať ich osobnú zdravotnú kartu. Firma Just-You-CAM zase pomáha zdokonaliť fotografie technológiou machine learning. ‘‘Po začlenení do PERRY TALENTS sa náš startup výrazne posunul dopredu. Mali sme zrazu možnosť školení či konzultácií s odborníkmi z firiem naozaj zvučných mien – ako napríklad Microsoft, Deloitte alebo Facebook. Vďační sme aj za to, že našim hlavným business mentorom a couchom sa stal CEO jednej z najväčších softvérových spoločností na Slovensku – Asseco CE. Stretávali sme sa pravidelne a naše kontakty pretrvávajú aj po ukončení akcelerátora, ‘‘ hovorí Ondrej Čapkovič, z Just-You CAM.

PERRY TALENTS spolupracuje s viacerými renomovanými spoločnosťami a ich počet z roka na rok rastie. Medzi strategických partnerov, ktorý podporuje PERRY TALENTS od začiatku, patrí aj spoločnosť Asseco CE. „Akcelerátor PERRY TALENTS vnímame ako spojenie spoločenskej zodpovednosti, podpory originálnych inovatívnych slovenských myšlienok a ich autorov, tak aby vznikali úspešné slovenské firmy, podobne ako kedysi Asseco. Spoluprácou s akcelerátorom zároveň vyhľadávame zaujímavé nápady, ktoré by do budúcnosti mohli rozšíriť portfólio našej spoločnosti,“ hovorí Jozef Klein, CEO Asseco CE.

Úspechy a vízie

V roku 2019 získal PERRY TALENTS cenu najlepšieho akcelerátora na Slovensku v súťaži Central European Startup Awards (CESAwards), ktorá sa každoročne koná v 10 krajinách v rámci centrálnej a východnej Európy. V júni 2020 PERRY TALENTS po prvýkrát rozbehol akceleračný program aj v Česku, v ktorom sa momentálne vzdeláva 9 vybraných startupov. PERRY TALENTS chce v expanzii pokračovať aj naďalej. V najbližších rokoch chce otvoriť akceleračný program aj v ostatných krajinách V4 – v Poľsku a v Maďarsku.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.