Ešte tenšie rámiky okolo displeja.

Špeciálna séria Dell XPS 13 je aj na tento rok o niečo vylepšená. Nejde len o inováciu procesorovej platformy (od verzie Intel Core i3 10. gen ) ale o celkové zmenšenie notebooku. Vďaka tenkému rámu okolo displeja prakticky získavate 13“ displej v tele 11“ notebooku.

Zmenšil sa aj spodný rám a to z takmer 20 mm na 5 mm. Takto výrobca dosiahol 91,5 % pomer plochy displeja k celkovej ploche veka. Poteší aj to, že displej je v pomere strán 16:10. Na výber bude Full HD alebo 4K displej. Maximálna kapacita RAM bude pre tento model 32 GB.

XPS 13 bude v dvoch verziách. Klasickej a druhej s prívlastkom Developer Edition, tá však nemá čítačku odtlačkov. Táto edícia bude začínať na cene 1199 EUR a bude dostupná aj vo vybraných európskych krajinách.

Výrobca hovorí o výdrži 19 hodín pri práci na batériu. Tento údaj by mohol byť z veľkej časti reálny. S doteraz predstavenou generáciou XPS 13 sme sa dostali hravo cez 9 hodín reálnej práce.

Prečítajte si aj:

Recenzia Dell XPS 13 9380: Rekordná výdrž na batériu

Značky:

Michal Reiter

Michal Reiter
Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy.