Vyrobia ich LG a Huawei.

Google chce do konca tohto roka uviesť na trh dva smartfóny značky Nexus. Jedno zariadenie údajne pripravuje LG, druhé vyrobí Huawei. Práve spolupráca so spoločnosťou Huawei sa v posledných týždňoch spomína často.

Počet pripravovaných Nexusov môže byť pre niekoho prekvapením. Vždy sme boli zvyknutí na jeden nový model. Google sa však poučil a vie, že nie všetci preferujú veľký displej, ktorý ponúka aj najnovšia generácia Nexus 6. Preto zvažuje rovnakú stratégiu, akú využil Apple v prípade iPhonu 6 (Plus). Dva modely s rozličnou uhlopriečkou displeja.

Model, ktorý vyvíja LG, by mal ponúknuť 5,2-palcový displej. Huawei má na starosti výrobu phabletu s 5,7-palcovou obrazovkou. Táto verzia ponúkne QHD rozšlíšenie 2560 × 1440 a kovové telo. Súčasťou výbavy bude procesor Snapdragon 820. Snímač odtlačkov prstov je samozrejmosťou, keďže Android M tento komponent natívne podporuje. USB-C nebude takisto chýbať. Veľmi podobnú, resp. rovnakú výbavu, očakávame aj v prípade menšej verzie od LG.

Telefóny sa dostanú na trh koncom roka. Predpokladáme november, pretože vtedy by mal Google vydať finálnu verziu operačného systému Android M.