Odhady predaja iPhonu X sa opäť znižujú. Môže za to lacnejší iPhone, ktorý by mal prísť na jeseň

4

S novými odhadmi prichádza už tradične známa analytická spoločnosť KGI.

Analytici prvotne odhadovali, že Apple v prvom štvrťroku 2018 dodá približne 20 až 30 miliónov zariadení iPhone X. Analytik z KGI teraz prichádza s informáciou, že spoločnosť dodá nakoniec približne iba 18 miliónov zariadení, čo je výrazne pod úrovňou pôvodných odhadov.

Za spomínaný prepad môže zrejme Čína, kde sa nový iPhone X neuchytil tak dobre, ako Apple predpokladal. Ľudia totiž očakávajú, že tento rok príde viacero modelov vychádzajúcich z iPhonu X, no s nižšou cenou. Najviac očakávaným zariadením je tak iPhone s 6,1 palcovým LCD displejom, ktorý by mal mať cenu do 750 dolárov.

KGI prichádza aj s odvážnymi predpoveďami o tom, že po vydaní nových iPhonov v septembri 2018 prestane Apple úplne vyrábať iPhone X. Takéto správanie však nie je vo zvyku spoločnosti, keďže staršie modely zvyčajne predáva Apple naďalej so zníženou cenou.

Celkové odhady pre predaje iPhonu X boli pôvodne na úrovni 80 miliónov zariadení. Dnes to však vyzerá, že sa ich predá približne o 15 až 20 miliónov menej.

Zdroj: 9TO5Mac

Prečítajte si aj:

Budúci rok by mal Apple predstaviť lacnejší iPhone s LCD displejom a Face ID

Značky:

O autorovi

Veľmi rád cestujem, píšem a sledujem, čo nové sa udialo vo svete IT. Preto som sa rozhodol spojiť dve z troch mojich záľub a začal som písať pre TouchIT. Moja pozornosť prioritne patrí operačným systémom, softvéru a sociálnym sieťam.

4 komentáre

  1. Pingback: iPhone X v lacnejšom prevedení: Takéto parametre by mali mať nové iPhony pre rok 2018 | TOUCHIT

  2. Pingback: Apple iPhone SE 2 príde v máji alebo v júni. Čo prinesie? | TOUCHIT

  3. Pingback: Samsung prestane používať Infinity displej pri vlajkových lodiach | TOUCHIT

  4. Pingback: Samsung pravdepodobne zníži produkciu OLED displejov. Dôvodom sú slabšie predaje iPhonu X | TOUCHIT

Pridaj komentár