Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Nový externý SSD disk veľkosti kreditnej karty umožňuje bleskurýchle dátové prenosy a je odolný voči pádu, vode aj prachu, takže sa výborne hodí do terénu. Ani pri kopírovaní veľkých súborov nehrozí zníženie výkonu, preto je model T7 Shield mimoriadne vhodný na natáčanie a strih videa vo vysokom rozlíšení.

Najnovšie externé dátové úložisko – odolný prenosný SSD disk T7 Shield – predstavila spoločnosť Samsung Electronics. Záujemcovia sa môžu tešiť na špičkový výkon a spoľahlivosť v odolnom prevedení s veľkosťou kreditnej karty. T7 Shield je najnovším prírastkom do modelového radu prenosných SSD diskov značky Samsung, ktorý ďalej tvorí T7, disk na každodenné použitie s elegantným dizajnom a vysokou prenosovou rýchlosťou, a ocenený model T7 Touch[1] so vstavaným senzorom odtlačkov prstov pre lepšie zabezpečenie. Nový SSD disk T7 Shield je už aktuálne na slovenskom trhu dostupný u vybraných obchodných partnerov za odporúčanú maloobchodnú cenu 159,90 € za 1 TB a 319,90 € za 2 TB verziu.

„Profesionálni tvorcovia aj bežní užívatelia vyžadujú odolné, výkonné a spoľahlivé SSD disky, ktoré spoľahlivo ochránia ich dáta aj pri páde, po kontakte s vodou alebo v drsných prírodných podmienkach,“ hovorí KyuYoung Lee, viceprezident pamäťovej divízie spoločnosti Samsung Electronics. „Model T7 Shield ponúka rozšírené možnosti kompatibility – používatelia môžu SSD využívať nielen na pripojenie k počítaču, ale aj k smartfónu s Androidom alebo k hernej konzole.“

Odolnosť podľa certifikácie IP65

T7 Shield je doposiaľ vôbec najodolnejší prenosný SSD disk (Portable SSD, používa sa skratka PSSD) z dielne Samsung. Je preto vhodný na kreatívnu prácu v teréne a v prírode – ocenia ho najmä používatelia, ktorí potrebujú prenášať veľké množstvo dát a chcú mať pokoj, že sú ich videozáznamy, fotografie alebo ďalší obsah v bezpečí. Firma Samsung mala pod kontrolou celý ich vývoj aj výrobu a ručí tak za odolnosť voči pádu až z troch metrov[2]. Certifikácia IP65 svedčí o tom, že disku nevadí prach ani voda[3]. Napriek odolnému prevedeniu je T7 Shield príjemne malý a ľahký, váži iba 98 gramov.

Výnimočný výkon

T7 Shield dokáže čítať dáta rýchlosťou 1050 megabytov za sekundu (MB/s) a zapisovať až 1000 MB/s[4], čo znamená rekordnú rýchlosť medzi súčasnými diskami s portom USB 3.2 Gen2[5]. V porovnaní s predchádzajúcim modelom T5 zrýchlil dátový prenos približne dvojnásobne, oproti externým pevným diskom (HDD) je približne 9,5x rýchlejší[6]. Dokáže tak bežným aj profesionálnym používateľom ušetriť naozaj cenné množstvo času.

Vylepšené sú aj ďalšie parametre SSD disku T7 Shield – výrobcovia zmenili materiál aj softvér, takže nedochádza k strate výkonu ani k prehrievaniu, čo je častým sprievodným javom pri prenose veľkých súborov. Vďaka tejto zmene výkon neklesá a disk sa neprehrieva ani pri prenose súborov s veľkosťou 2 TB[7], čo používatelia ocenia predovšetkým pri kopírovaní dlhších videozáznamov, pri ich strihu, kódovaní či renderovaní. Nemusíte mať žiadne obavy, že by vás disk nechal v štichu.

Bohaté možnosti kompatibility a spoľahlivé zabezpečenie

Samsung T7 Shield je skutočne univerzálny – fotografie, hry, videá v 4K aj 8K a množstvo ďalšieho obsahu si naň môžete ukladať z počítačov s Windows alebo MacOS, zo smartfónov s Androidom alebo z herných konzol[8]. Okrem toho T7 Shield ponúka aj vylepšené možnosti zabezpečenia (256-bitový systém AES alebo Advanced Encryption Standard) s hardvérovým šifrovaním, takže sa o dáta nemusíte báť ani v prípade, že disk stratíte. Okrem toho majú používatelia prístup k pohodlnému ovládaciemu systému Samsung Magician Software9.

Ekologické balenie

Podobne ako iné prenosné SSD disky značky Samsung je aj T7 Shield k dispozícii v novom obale, ktorý využíva iba tretinové množstvo materiálu v porovnaní s predchádzajúcimi generáciami. Tým Samsung výrazne prispieva k obmedzeniu emisií skleníkových plynov.

K dispozícii sú tri farebné varianty – béžová, čierna a modrá. Ďalej si užívatelia môžu vybrať z dvoch verzií s 1 a 2 TB. V základnom balení nájdete dva dátové káble, USB Type-C-to-C a USB Type-C-to-A, počítať môžete aj s trojročnou zárukou. T7 Shield sa už na konci apríla začal predávať po celom svete, viac sa o ňom dozviete na stránkach https://samsung.com/portable-ssd .

Samsung T7 Shield – technické špecifikácie

Prenosný SSD modul Samsung T7 Shield
RozhranieUSB 3.2 Gen2 (10 Gb/s)
HardwareKapacity1 TB/2 TB1)
Rozmery88 x 59 x 13 mm
Hmotnosť98 g2)
VýkonSekvenčné čítanieAž 1050 MB/s3)
Sekvenčný zápisAž 1000 MB/s3)
OdolnosťOdolnosť proti vode a prachuIP654)
Odolnosť proti páduAž 3 m5)
ZabezpečenieŠifrovanieAES 256-bit hardwarové šifrovanie
SoftwareSamsung Portable SSD 1.06) Samsung Magician Software
KompatibilitaWindows 7 a novšie, Mac OS X 10.10 a novšie, Android Lollipop a novšie
Funkčné podmienkyTeplotaZa chodu
(teplota krytu)
0 °C až 60 °C7)
V pokojovom stave-40 °C až 85 °C
Humidity5 % to 95 % non-condensing
OtrasyV pokojovom stave1500 G, dĺžka 0,5 ms, v 3 osiach
VibrácieV pokojovom stave10~2000 Hz, 20 G
CertifikátyCE, BSMI, KC, VCCI, C-tick, FCC, IC, UL, TÚV, CB, EAC, UKCA, BIS
Kompatibilita s RoHSRoHS 2
ZárukaTrojročná obmedzená záruka8)

[1]Čestné ocenenie za inovácie na veľtrhu CES 2020.

[2]Test odolnosti voči pádu prebehol v kontrolovanom prostredí. Skutočná odolnosť voči pádu závisí od reálnych podmienok. Poškodenie pádom nespadá pod záručné krytie.

*Podmienky testu: Zariadenie bolo zhodené voľným pádom na kovovú dosku z výšky 3 m.

[3]Certifikát IP (Ingress Protection) stanovuje stupeň odolnosti zaistený mechanickým krytom voči vode a prachu.

Model T7 Shield má certifikát IP65 na základe interných testov v kontrolovanom prostredí. Skutočná odolnosť voči vode a prachu závisí od reálnych podmienok. Poškodenie kvapalinou či prachom nespadá pod záručné krytie.

** Podmienky testu IPX5: Prístroj bol vystavený sladkej vode tečúcej z hadice (Φ 6,3 mm) vo vzdialenosti 3 metre pri prietoku 12,5 l/min počas 3 minút.

** Podmienky testu IP6X: Prístroj bol vystavený prašnému prostrediu 2 kg/m³ s tlakom do 2 kPa po dobu 8 hodín vo vákuovej komore.

[4]Systémová konfigurácia: ASUS Z270 ROG MAXIMUS IX HERO (USB 3.2 Gen2 Type-C), Intel(R) Core (TM) i7-7700K CPU @ 4.20GHz, OS-Windows 10 19H2

[5]USB 3.2 Gen2 je štandardný protokol, k dispozícii na väčšine spotrebných aj profesionálnych notebookov. Dátový tok je obmedzený vlastnosťami portov, nie vlastnosťami SSD. Výsledky sa môžu líšiť na základe konfigurácie. K maximálnej rýchlosti čítania a zápisu až 1050/1000 MB/s je potrebná podpora USB 3.2 Gen 2 u oboch zariadení a káblov a režim UASP.

[6]Na základe interných testov s externým pevným diskom Samsung 1 TB (HX-MTD10EA).

[7]Rýchlosť sekvenčného zápisu pri modeli T7 Shield presahuje 900MB /s (variant 1 TB) a 1000 MB/s (variant 2 TB) pri okolitej teplote 25 .

8 Kompatibilita s inými zariadeniami sa môže líšiť. Niektoré operačné systémy môžu vyžadovať sformátovanie T7 Shield . Zoznam podporovaných zariadení nájdete na stránke https:// samsung.com/samsungssd

9 Ďalšie informácie: https://semiconductor.samsung.com/consumer-storage/magician

Značky: