ColorPainter E-64s je najnovší prírastok do radu veľkoformátových ECO solventných tlačiarní OKI.

Maximálna šírka média je 1 626 mm (64 palcov) pri maximálnej hrúbke potlačovaného média 0,63 mm a maximálnej hmotnosti kotúča 24 kg. Na tlač využíva šesť farieb ECO solventných atramentov s certifikáciou Greengard. Vďaka tomu dosahuje veľký tlačový gamut na väčšine potlačovaných materiálov.

Rozmery zariadenia sú 283 × 83 × 126 cm a hmotnosť neprekračuje 228 kg. Rýchlosti tlače siahajú od 1,9 m2/h pre najjemnejšie detaily až po 22,9 m2/h pre rýchlu produkciu, pričom štandardný režim dosahuje hodnotu 10,9 m2/h. Maximálne rozlíšenie je 1 080 DPI.

Vďaka použitiu ECO solventných SX atramentov s vysokou odolnosťou, nízkym zápachom a vysokou denzitou majú používatelia možnosť tlačiť s vyššou produktivitou, nižšími nákladmi a v lepšom pracovnom prostredí.

ColorPainter E-64s je určený na veľkoplošnú potlač materiálov na vonkajšie i interiérové použitie. Je vhodný na tlač fotografií na lesklé i matné materiály a obrazov na plátno, ďalej na tlač tapiet, podlahovej grafiky, nízkonákladovú tlač samolepiek a etikiet, potlač samolepiacich nálepiek na auto a na potlač backlight médií.

Nový produkt je cenovo dostupný, má nízke náklady na tlač a je vybavený množstvom pokročilých technológií, ktoré prevzal z vyšších a drahších modelov produkčných veľkoformátových tlačiarní OKI.

oki-colorpainter-e-64s_2_web2016_8_nowat

Čo pomáha ku kvalitnej tlači?

Štvrtá generácia Smart Pass (SP4) znižuje prestrek (overspray), eliminuje páskovanie (pass-to-pass banding), citeľne redukuje zrnitosť v poltónových oblastiach a produkuje hladké pleťové tóny. Prispieva tak k špičkovej obrazovej kvalite a univerzálnemu použitiu.

DDP (Dynamic Dot Printing) technológia riadi a optimalizuje veľkosť jednotlivých bodov pre čo najlepšiu kvalitu tlače. Umožňuje tiež tlač s vysokým rozlíšením bez znižovania rýchlosti. Tretia generácia Smart Nozzle Mapping (SNM3) na kompenzáciu upchatých dýz minimalizuje čas odstávok. Okrem manuálneho nastavenia môžu sa novo dýzy nastavovať aj automaticky.

Technológia SSS (Safe Scanning System) minimalizuje poškodenie tlačového materiálu spôsobené dotykom tlačových hláv. V prípade detekcie problému môže dôjsť k pozastaveniu úlohy, korekcii média a pokračovaniu tlače, čo znižuje spotrebu času, atramentu i tlačového materiálu.

Vstavaný ionizér slúži na neutralizáciu statickej elektriny, čo je jeden z najčastejších zdrojov tlačových defektov. Účinný je i v prostredí s nízkou vlhkosťou. Inovovaný spôsob prietoku vzduchu tlačiarňou prispieva k rýchlejšiemu schnutiu atramentu. Vzduch sa privádza zozadu a vyfukuje pod predným krytom.

Ovládací softvér CP Manager dodávaný s radom ColorPainter umožňuje ovládať zariadenie z PC, tabletu či smartfónu, operátor môže takto dokonca riadiť E-64s cez e-mail či Twitter.

Značky: