CATL pomôže posunúť batérie na novú úroveň.

Jedným z najdôležitejším prvkov výbavy moderných smartfónov je batéria. Zatiaľ čo v minulosti sme boli svedkami nárastu ich kapacity, tak neskôr sa výrobcovia smartfónov sústredili na čoraz rýchlejšie nabíjanie. To pri prototypoch neraz dosahuje neskutočne šialený výkon, čoho dôkazom je aj 300 W nabíjanie od Redmi, avšak nie všetko je iba o rýchlosti. Batérie musia byť predovšetkým bezpečné a zároveň schopné udržať energiu na dostatočne dlhý čas. Možno aj práve preto sa zrodila veľmi zaujímavá spolupráca medzi spoločnosťou OnePlus a výrobcom batérií, spoločnosťou CATL, ktorá dodáva batérie aj pre automobilový priemysel. 

Spoľahlivý zdroj na čínskej sociálnej sieti Weibo nedávno uviedol, že OnePlus začal spolupracovať so spoločnosťou CATL na novej batérii pre pripravovaný OnePlus Ace 3 Pro, čo spoločnosť OnePlus teraz potvrdila. Uviedla, že technológia nesie označenie OnePlus Glacier Battery.

OnePlus sa spája s výrobcom batérií, predstaví technológiu budúcnostiZdroj: OnePlus
OnePlus sa spája s výrobcom batérií, predstaví technológiu budúcnosti

OnePlus vždy patrilo k priekopníkom technológie rýchleho nabíjania, ktoré oproti konkurenčným riešeniam neprodukovalo toľko tepla. Príspevok však začína ohliadnutím sa späť do minulosti, keď OnePlus predstavilo 20 W nabíjanie pre model OnePlus 3. Stalo sa tak v roku 2016, pričom technológia niesla legendárne označenie Dash Charge. Rovnako rýchle nabíjanie sa objavilo o niečo neskôr aj v modeli OnePlus 3T. Nie je teda prekvapením, že OnePlus sa snaží vďaka novej technológii opäť získať konkurenčnú výhodu.

Hoci príspevok spoločnosti neprezrádza žiadne nové detaily, niektoré fámy naznačujú, že spoločnosti CATL a OnePlus vyvinuli vysokovýkonnú batériu pre mobilné zariadenia s použitím silikónovej zápornej elektródy. Toto riešenie by malo ponúkať vyššiu hustotu pri zachovaní vysokej rýchlosti nabíjania. V tejto súvislosti sa predpokladá, že spomínaný model OnePlus Ace 3 Pro do svojej výbavy dostane až 6 100 mAh batériu so 100 W nabíjaním, čo spoločnosti OnePlus pomôže tento model odlíšiť od konkurencie. Jeho uvedenie na trh sa očakáva už 20. júna 2024 v Číne. 

OnePlus Nord 3Zdroj: OnePlus
OnePlus Nord 3

Tento telefón by sa mohol neskôr v tomto roku objaviť aj na globálnom trhu ako zástupca série Nord. Nemalo by však ísť o model OnePlus Nord 4, pretože v súvislosti s týmto telefónom sa objavili informácie o 5500 mAh batérii s podporou 100 W káblového nabíjania. Hoci kapacita batérie je podľa leaku o niečo nižšia, ako pri modeli Ace 3 Pro, tak nabíjanie zostáva rovnaké, čo naznačuje, že novinka série Nord 4 bude vychádzať zo základného modelu Ace 3

Otázne teda je, či sa globálny trh dočká aj modelu OnePlus Nord 4 Pro, aj keď je to málo pravdepodobné.

Zdroj: GSMArena

Prečítajte si aj:

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.