OnionFruit Connect vás bezpečne pripojí do internetu

2

Bezpečnejší internet, ktorý odporúčame každému.

OnionFruit Connect pracuje na princípe prepojovania cez anonymizované routerové servery. Nie je možné zistiť o vás celú cestu pripojenia podobne, ako je to pri štandardnom pripojení na internet. Tor mnohí poznáte ako prehliadač na báze Firefoxu. Ak ale nechcete meniť prehliadač a svoje zvyky, je tu práve tento program.

Na internete ale nebudete priveľmi anonymní. Svoje zvyky je totiž treba meniť. Na druhú stranu tento program vám umožní bezpečnejšie pripojenie a surfovanie po webe bez toho, aby o vás poskytovateľ vedel, kam sa pripájate.

Ideálny je práve tým, že nemusíte nič zložito nastavovať v sieťových pripojeniach systému. Druhou vítanou vlastnosťou je práve to, že vám zabezpečí väčšie súkromie v rámci systému. Pri aplikácii Tor browser máte súkromie len vo vnútri prehliadača.

Aplikácia však vytvorí bezpečné pripojenie pre celý systém a na vy tak nemusíte meniť internetový prehliadač. Stiahnuť si ju môžete zadarmo na tomto linku. Pripojiť sa môžete cez viac ako 95 krajín sveta využívajúcich viac ako 7000 serverov.

Prečítajte si aj:

Firefox Private Network: Surfujte na internete výrazne bezpečnejšie

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

2 komentáre

  1. Trochu nechapem toho zmysel. Na jednej strane to ma byt anonymizovane a na druhej clovek nebude anonymny? To potom absolutne odpada zmysel nieco take pouzivat. O akej bezpecnosti je potom rec?

  2. Michal Reiter on

    Ked pouzijete Tor prehliadac, ma blokovanu vacsinu prvkov, ktore vas mozu vysledovat. Samozrejme, ak ich povolite a pouzijete tor prehliadac na facebooku s vasim uctom, ani tu nebude rec o anonymite.
    To plati aj tu. Tento program je dobry, ak sa pripojite doma, v praci alebo v kaviarni ci hoteli. Hotel ani provider nebude vidiet co prenasate, pretoze sa vsetky spojenia vedu cez nezavisle routery / servery. Cize sukromie sa da dosiahnut ale vzdy bude zavisle na vasich zvykoch. Tento program je vhod napriklad ak chcete publikovat text na nejakom blogu a nechcete aby sa dalo dopatrat, odkial bol text nahraty.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné TOUCHIT v limitovanej edícii
s bezdrôtovými slúchadlami a rúškom.
Kliknite a zistite viac>>