GoPro malo výbornú prezentáciu na výstave Photokina a je jasné, že svoj obrovský podiel v akčných kamerách nepustí len tak pre ostatných. A ostatných je v poslednom čase naozaj veľa, na výstave Photokina to s akčnými kamerami rozbehol hlavne Nikon. 

goprophotokina-2

GoPro pripravilo úplnú novinku. Je to ruksak KARMA, ktorý obsahuje drona, stabilizovanú tuč na nakrúcanie videí a ak chcete, tak aj vlastnú kameru. Na Photokine GoPro ukázalo kameru GoPro Hero 5 Black s výbornými parametrami, odolnosťou a dotykovým displejom. Rovnako sme videli aj kameru GoPro 5 Session.

goprophotokina-1

Dron obsahuje štyri vrtule, dá sa na diaľku ovládať cez špeciálny ovládač Karma Controller a obraz si môžete súčasne zobrazovať napr. na iPade.

goprophotokina-4

Nás najviac zaujala stabilizovaný tyč na nakrúcanie videí – Karma Grip. Je to presne to, čo by sme na našich videách chceli a prvé naše skúšky vyzerali veľmi dobre.

goprophotokina-3

S dronom dokáže pritom lietať každý. To všetko si pritom zabalíte do kompaktnej podoby. Cena balenia aj s novou kamerou presahuje 1000 Eur, bez kamery je to 869,99 Eur, predaj začne 23. októbra 2016.

goprophotokina-5

O test týchto zariadení sme požiadali, zu predstavenia pripravujeme aj video.

 

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.