Sony vyvíja PlayStation VR pre PlayStation 5: Poznáme prvé detaily

0

Na trh sa dostane najskôr v roku 2022.

Sony oficiálne potvrdilo, že vyvíja nástupcu svojej virtuálnej reality pre PlayStation. Druhá generácia PlayStation VR bude určená pre konzolu PlayStation 5 a naplno tak využije jej výkon a potenciál.

PlayStation VR prišiel na trh pred viac ako 4 rokmi a umožnil hranie PS4 hier vo virtuálnej realite. Prvá verzia bola limitovaná obmedzeným výkonom základnej verzie konzoly PlayStation 4 a hoci ponúkla o niečo lepší zážitok v kombinácii s PS4 Pro, nárast výkonu nevyužila naplno.

Sony vo svojom blogu tvrdí, že ďalšia generácia PlayStation VR ponúkne dramatický nárast výkonu a interaktivity. Spomína sa vyššie rozlíšenie, širšie zorné pole, dokonalejšie snímanie pohybu hráča a vylepšené ovládanie, o ktoré sa postará úplne nový ovládač.

Sony takisto zoptimalizovalo prepojenie VR okuliarov s konzolou – na tento účel bude slúžiť iba jeden kábel a oznámilo, že nové VR okuliare uvedenie na trh najskôr v roku 2022.

Zdroj: Sony

Prečítajte si aj:

PlayStation VR: Aká je virtuálna realita pre masy?

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

Pridaj komentár