Pokémon GO spôsobil 101% nárast predaja powerbánk

1

Hra je veľmi náročná na kapacitu batérie.

Pokémon GO je obľúbená mobilná hra a zároveň je to aplikácia, ktorá rýchlo „vyšťaví“ batériu v telefóne. Niet sa čomu čudovať – neustále prijíma GPS signál a keďže hráte vonku, je potrebné mať často nastavený maximálny jas, aby ste na obrazovke telefónu niečo videli.

Riešením problému s rýchlym vybíjaním batérie sú powerbanky a tým sa v posledných týždňoch darí nadštandardne dobre. Tento segment produktov totiž bežne dosahuje medziročný nárast na úrovni 4%. Od 10. júla do 23. júla 2016 (doba, kedy bola hra oficiálne spustená) však zaznamenali predaje powerbánk až 101% nárast v porovnaní s predchádzajúcim rokom.

Informuje o tom agentúra NDP a hoci sa jej štatistika týka iba Ameriky, je zrejmé, že nárast predaja powerbánk je globálny. Na Slovensku sme takisto postrehli vyšší výskyt tohto príslušenstva „v teréne“ a šialenstvo menom Pokémon GO sa snažili pre svoje marketingové účely využívať aj lokálne obchody. Rovnaká situácia bola v Čechách, kde po spustení hry zaznamenali dvojnásobný predaj tohto príslušenstva.

V súvislosti s hrou Pokémon GO pripravujeme aj porovnanie výdrže jednotlivých telefónov. Už teraz však môžeme povedať, že najlepšiu výdrž dosiahol telefón Acer Liquid Zest Plus. Nie je to prekvapením, tento smartfón s cenovkou 179 eur má vo výbave 5000 mAh batériu. Pokémonov sme s ním na jedno nabitie chytali takmer 5,5 hodiny.

Zdroj: NPD

Prečítajte si aj:

Powerbanky všade so sebou

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

Jeden komentár

  1. Pingback: Pokémon GO: Testovali sme výdrž smartfónov. S ktorým budete chytať Pokémonov najdlhšie? | TOUCHIT

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>