Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Mimoriadne kompaktné a ľahké ďalekohľady PROSTAFF 3S sú ľahko prenosné a preto sú ideálne na príležitostné aktivity vo vonkajšom prostredí, napríklad pozorovanie prírody, turistiku či pozorovanie športových podujatí.

Štíhle telo, ochranné pogumovanie proti nárazom a komfortné držanie zaručujú jednoduchú manipuláciu. Vďaka vodotesnému vyhotoveniu a ochrane proti zahmlievaniu sú vhodné do každého počasia.

Ďalekohľad PROSTAFF 3S je nielen mimoriadne ľahký – citeľne ľahší, než konkurenčné výrobky v danej triede – ale model 10×42 poskytuje aj širšie zorné pole bez kompromisov v predsunutí výstupnej pupily. Vďaka tomu nájdete najmä pohyblivé objekty, napríklad vtáky v divočine, oveľa ľahšie. Všetky šošovky a hranoly sú zhotovené z ekologického skla Nikon. Viacnásobná antireflexná úprava šošoviek a povrchová úprava hranola s vysokou odrazivosťou zabezpečujú ostrý a jasný obraz. Otočné a posuvné gumené očnice umožňujú jednoduché umiestnenie očí do správnej pozorovacej pozície.

Vďaka spojeniu špičkového optického výkonu, ľahkej manipulácie a výbornej prenosnosti v cenovo dostupnom produkte možno ďalekohľadu PROSTAFF 3S len ťažko odolať.

Ďalekohľad PROSTAFF 3S je dostupný v dvoch štandardných modeloch s priemerom 42 mm: 8×42 a 10×42.

Kľúčové vlastnosti:

  • extrémne nízka hmotnosť
  • hranoly so zrkadlovým povrchom zo zliatiny striebra s vysokým odrazom pre lepší jas obrazu
  • šošovky s viacnásobnými antireflexnými vrstvami
  • veľké predsunutie výstupnej pupily zaručuje jasné zorné pole aj pri použití okuliarov
  • otočné a posuvné gumené očnice so záskokmi v jednotlivých polohách uľahčujú umiestnenie očí do optimálnej pozorovacej pozície
  • vodotesné (do hĺbky 1 m po dobu 10 minút), telo plnené dusíkom proti zahmlievaniu
  • pogumovaný povrch pre vyššiu odolnosť voči nárazom a pevné, pohodlné uchopenie
  • optika z ekologického skla (bez prímesí olova a arzénu) používaná na výrobu všetkých šošoviek a hranolov

Značky: