Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Inovatívna funkcia Health Glance v smart hodinkách Huawei Watch 4 a 4 Pro prináša revolučné monitorovanie zdravia.

Využíva totiž viaceré zdravotné indikátory na meranie rozličných zdravotných údajov, vrátane EKG, srdcovej frekvencie, hladiny kyslíka v krvi, detekcie tuhosti artérií, úrovne stresu, teploty pokožky a kontroly dýchania – a to všetko naraz. Výsledkom je komplexný prehľad o zdravotnom stave nositeľa už za 60 sekúnd. Vďaka technológiám nebola starostlivosť o zdravie nikdy jednoduchšia

Komplexné monitorovanie zdravia na dosah ruky

Huawei nedávno predstavil sériu nových smart hodiniek s názvom Watch 4. Tá prináša v dvoch modeloch revolučné technológie na zlepšovanie kvality života – okrem veľkého množstva pokročilých režimov pre rôzne športy integruje aj funkciu Health Glance, ktorá posúva komplexný monitoring zdravotného stavu na novú úroveň. Využíva totiž viacero ukazovateľov na meranie rôznych zdravotných údajov, ako napríklad EKG, tepová frekvencia, SpO2, detekcia arteriálnej tuhosti, úroveň stresu, teplota pokožky či respiračné indikátory. To všetko následne dokáže prostredníctvom aplikácie Huawei Health (Zdravie) vo vašom smartfóne komplexne vyhodnotiť, poskytnúť personalizované odporúčania na zlepšenie a navyše aj upozorniť na prípadne problémy.

Okrem toho, že hodinky poskytujú túto komplexnú a rýchlu analýzu monitorovania zdravia, ponúkajú aj riešenia pre monitorovanie zdravia srdca. Pokiaľ ide o skríning srdca, hodinky tejto série sú vybavené senzormi EKG a PPG pre meranie EKG, srdcového rytmu či fibrilácie predsiení. Taktiež dokážu poskytnúť detekciu arteriálnej tuhosti, čo môže pomôcť pri skríningu aterosklerózy.

Rýchle a efektívne meranie viacerých indikátorov

Celý proces merania trvá približne 60 sekúnd a na základe týchto údajov hodinky vygenerujú podrobnú správu o výsledkoch, ktorá používateľovi umožní lepšie pochopiť jeho zdravotný stav. Výsledky tak budete mať vďaka aplikácii kedykoľvek pri sebe a môžete ich skonzultovať s lekárom.

Podpora respiračného zdravia

Okrem poskytovania riešení pre monitorovanie zdravia srdca ponúka séria Huawei Watch 4 aj funkciu Respiratory Spectrum Analysis, ktorá poskytuje užitočné návrhy pre prevenciu a liečbu respiračných ochorení. Aj v tomto prípade sa hodnotí celá škála parametrov, ako napríklad rozsah dýchacích frekvencií, kašeľ, rozsah SpO2, či variabilita srdcovej frekvencie (HRV). Do úvahy dokážu hodinky brať aj rizikové faktory, ako napríklad fajčenie, znečistenie ovzdušia, farbivá či prach v pracovnom prostredí.

Monitorovanie spánku pre lepšiu regeneráciu

Dostatočný oddych má zásadný vplyv na dlhodobé zdravie, a celosvetovo sa mu prikladá čoraz väčšia pozornosť. Na to reagujú aj výrobcovia smart zariadení. Pokiaľ ide o riešenie monitorovania spánku, séria Huawei Watch 4 je vybavená technológiou sledovania spánku Huawei TruSleep™ 3.0. Vylepšená technológia umožňuje lepšiu presnosť sledovania spánku, zaznamenáva jeho kvalitu, detekuje dobu spánku používateľa a prezentuje komplexnú štruktúru spánku vrátane všetkých jeho fáz. Analýzou viacerých fyziologických parametrov na základe pohybu tela, srdcovej frekvencie a variability srdcovej frekvencie (HRV) vyhodnotí číselné skóre a poskytne personalizované návrhy na zlepšenie.

Osobný zdravotný asistent na zápästí

Hodinky série Watch 4 tiež poskytujú upozornenia v reálnom čase, ktoré varujú nositeľa, aby pravidelne kontrolovali svoju srdcovú frekvenciu a hladinu kyslíka v krvi. Smart hodinky sú tiež schopné poslať upozornenie, ak zaznamenajú akékoľvek abnormality, a poskytnú užitočné tipy, ktoré pomôžu riešiť daný problém. Napríklad, ak používateľ zažíva nezvyčajnú srdcovú frekvenciu v pokojovom stave, hodinky mu notifikáciou pripomenú, aby použil funkciu Health Glance na vykonanie kontroly. Alebo ak vaša srdcová frekvencia počas cvičenia príliš stúpne, hodinky vás upozornia, aby ste znížili intenzitu fyzickej námahy.

Bezpečnosť na prvom mieste

Najnovšia séria smart hodiniek je navrhnutá tak, aby svojho nositeľa chránila vo všetkých situáciách – dokonca aj v nešťastných prípadoch, ako je napríklad spadnutie na zem. Ak teda hodinky detekujú, že používateľ spadol, vďaka funkcii detekcie pádu sa zobrazí vyskakovacie okno s otázkou „Spadli ste?“. Ak používateľ nepotvrdí oznámenie, hodinky automaticky spustia výstrahu a pokúsia sa kontaktovať kontakt núdzovej pomoci, prednastavený používateľom.

Séria Huawei Watch 4 vďaka jedinečnému súboru funkcií Health Glance posúva hranice v oblasti zdravotných technológií, pripája pokročilé monitorovanie a starostlivosť o zdravie – skrátka, je určená pre každého, kto chce mať o sebe a svojom zdraví lepší prehľad neustále ho zlepšovať.

Značky: