Internetom koluje údajná fotografia menšej verzie iPhonu 6.

Najnovší iPhone je dostupný v dvoch verziách, ktoré sú určené prevažne milovníkom väčších smartfónov. Hoci je základný model vybavený 4,7-palcovou obrazovkou a tá predstavuje dobrý kompromis medzi veľkosťou displeja a pohodlným používaním, niektorí preferujú menšie telefóny. Apple preto údajne zvažuje, že sa vráti k veľkosti displeja 4 palce. Túto veľkosť ponúkal iPhone 5 a pre mnohých išlo o ideálny rozmer.

Údajná fotografia iPhonu 6C

Údajná fotografia iPhonu 6C

4-palcová verzia iPhonu 6 by mala mať názov iPhone 6C a opäť pôjde o farebnú verziu s plastovým šasi. Telefón by sa mal dostať na trh v septembri tohto roka a doplní vylepšené verzie iPhone 6S a iPhone 6S Plus. Očakáva sa, že menšia verzia iPhonu bude využívať procesor Apple A8 (ten teraz poháňa iPhone 6), bude mať NFC čip a senzor odtlačkov prstov. Špekuluje sa aj o tom, že zariadenie sa bude nazývať iPhone 6S Mini.

Pre porovnanie, iPhone 6S a 6S Plus by mali mať vo výbave procesor Apple A9, 2 GB operačnej pamäte a senzor, ktorý dokáže rozlíšiť medzi jemným a silnejším dotykom. Túto funkciu ponúkajú aj hodinky Apple Watch.

Údajná fotografia iPhonu 6C

Údajná fotografia iPhonu 6C

Značky:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit