Hudobná streamovacia služba má priamo konkurovať ostatným produktom na trhu.

Už dlhšiu dobu sa špekuluje o tom, že Apple pracuje na novej hudobnej službe. Tá by mala doplniť dostupné produkty iTunes Radio (internetové rádio s obmedzenou kontrolou nad prehrávanou hudbou, u nás nedostupné) a iTunes Match (privátne hudobné cloudové úložisko, u nás dostupné). Apple chce novou službou priamo konkurovať obľúbeným značkám Spotify, Deezer a ostatným a ponúknuť totožnú funkcionalitu. To znamená, že za mesačný poplatok ponúkne neobmedzený prístup k hudobnej knižnici.

Nový produkt, ktorý čiastočne vznikol aj vďaka akvizícii služby Beats Music, by sa mohol nazývať iTunes Subscription. Naznačuje to screenshot z používateľského rozhrania programu iTunes. Ten popisuje službu, ktorá umožní používateľom stiahnuť pesničky pre offline počúvanie až do piatich zariadení. Používateľ si v rámci služby môže stiahnuť aj zakúpené albumy – totožné funkcie ponúka napr. Hudba Google Play.

Konkrétne detaily ohľadom služby (mesačný poplatok, ponuka hudobnej knižnice pre streaming) zatiaľ nie sú známe. S prihliadnutím na názvy ostatných služieb však meno iTunes Subscription dáva zmysel. Dodajme, že priložený screenshot pochádza z rozhrania klienta iTunes, ktorý bol dostupný pre bežných spotrebiteľov. Apple chybu rýchlo opravil a ponuku už v nastaveniach účtu nenájdete.

itunes_sub_nowat

Autor: AppleInsider

Zdroj: AppleInsider

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit