Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Rakuten Viber ako jediná komunikačná aplikácia umožňuje používateľom zapojiť vlastnú kreativitu a vytvárať samolepky z obľúbených fotiek.

Viber, jedna z popredných komunikačných aplikácií na svete, uvádza novú funkciu nazvanú Create a Sticker, ktorá užívateľom umožňuje jednoducho zapojiť vlastnú kreativitu a vytvárať tak vlastné unikátne samolepky.

Aplikácia Viber je známa tím, že ponúka užívateľom veľké množstvo samolepiek, které môžu posielať a vyjadrovať tak svoje pocity alebo sa jednoducho len dobre baviť. Minulý rok si jej používatelia poslali viac než 30 miliárd samolepiek. Teraz Viber umožňuje vytváranie vlastných samolepiek, ktoré dovoľujú ešte lepšie vyjadriť to, čo sa odohráva v ich životoch. Môžu si tak vytvoriť samolepky, ktoré priateľom ukážu, ako se cítia, vystihnúť osobnosti členov v určitej skupine, predstaviť nového domáceho maznáčika alebo upozorniť na nadchádzajúcu veľkú akciu.

Stačí otvoriť funkciu sticer creator v obchode s nálepkami alebo z odkazu na samolepky v akomkoľvek chate. Užívatelia môžu taktiež vyfotiť, čo ich práve zaujalo a fotografiu okamžite pretvoriť  na samolepku. Je možné vytvárať sady až 24 samolepiek.

Funkcia sticker creator umožňuje:

  • Upraviť tvar samolepiek: s fotkami sa dá hýbať, otáčať ich požadovaným smerom, zaostrovať alebo vymazať pozadie pomocou čarovného prútika
  • Dekorovať samolepky: aplikácia umožňuje samolepky ľubovolne dekorovať a dotvárať, pridávať texty, ďalšie samolepky, emotikony

Užívatelia majú tiež možnosť zvoliť si, či samolepky použijú len pre svoju vlastnú komunikáciu alebo dajú súhlas na ich používanie ďalším. Stačí zvoliť si, či je sada samolepiek súkromá alebo verejná. V prípade, že verejné samolepky porušia pravidlá komunikácie na Viberi, budú odstránené.

Vytváranie vlastných samolepiek bude už v najbližších dňoch možné na telefónoch Android v Google Play Store a čoskoro to umožní aj IOS a Viber Desktop.

Značky: