Vyskúšali sme si, aké je to používať namakaný smartfón so 6 GB RAM a Duálnym fotoaparátom. Tu je náš detailný test.

Honor 8 Pro je zatiaľ to najlepšie od Honoru. Je to telefón, ktorý bol predstavený 27.4.2017 a my ho doteraz testovali. Vlastne sme ho mali už o pár dní skôr, ako bol oficiálne predstavený v Čechách a na Slovensku. Je to vlajková loď a super mobil súčasnosti. Jednoznačne ho odporúčame, no poďme sa pozrieť na tento telefón bližšie.

Dnes, 10.5.2017, sa oficiálne spustil predaj tohto smartfónu. Je dostupný u predajcov Alza.sk, NAY, Datart, TPD, Okay, Mall.sk a tiež u operátora O2 SK. Jeho cena je 590 EUR.

V mnohom sa bude podobať na telefóny značky Huawei, bodaj by nie, keď tieto dve firmy používajú identické rozhranie aj princípy. Parametrová podobnosť je tu napríklad s telefónom Huawei Mate 9. Iste, rozdiely v kapacite RAM a úložnom priestore sú viditeľné na prvý pohľad v prospech Honoru.

Majú ale rovnaký procesor Kirin 960 a tiež duálny fotoaparát. No tu sa zdanlivá podobnosť končí. Kým Mate 9 sa spolieha na konfiguráciu fotoaparát 20 + 12 MPx, Honor má 2 × 12 MPx fotoaparáty (snímače).

Prečo si kúpiť Honor 8 Pro?

  • Špičkový výkon
  • Kvalitné spracovanie
  • Užitočná a premyslená nadstavba EMUI 5.1
  • 4000 mAh batéria

Prehľad parametrov:

OSAndroid 7.0 Nougat, EMUI 5.1
Displej5,7” Quad HD displej 2560 x 1440, 16 mil. farieb, 515 PPI
ChipsetOsemajdrový CPU Kirin 960, 4 × 2,4 GHz, 4 × 1,8 GHz
RAM / úložisko6 GB RAM + 64 GB ROM
Grafický procesorMali G71MP8, API Vulkan
Batéria4000 mAh
FotoaparátDuálny 12 MPx, 8MPx selfie
Video4K 30fps / 1080p 60fps, predný 1080p / 30fps
Konektivita802.11 a/b/g/n/ac, 2.4G/5G, USB 2.0 s rozhraním USB-C, Bluetooth 4.2
Rozmery157 × 77,5 × 6,97 mm
Hmotnosť184 g

Konštrukcia a vyhotovenie

Celokovové telo je niečo, čo nemusíme priveľmi vyzdvihovať. V tejto triede je samozrejmosťou a prívlastok Pro jednoznačne povyšuje model na najvyššiu úroveň. Toto je zároveň prvý telefón, ktorý má 5,7“ displej a z radu väčších telefónov si ho okamžite obľúbite.

Nie každý je totiž nadšenec prerastených smartfónov, no tento stačí chytiť raz do ruky a zistíte, že z neho máte úplne iný pocit. Faktom tiež zostáva, že LG G6 má takisto 5,7“ displej, no pri inom pomere strán a tak je užší.

Ak sa teda na Honor 8 Pro pozrieme z hľadiska konštrukcie, ide o podstatne rozmernejší telefón, ako v prípade iných značiek. Odmenou však bude širší displej. Je to vhodné na hrubšie prsty a teda získate viac priestoru pre virtuálnu klávesnicu. Klávesy budú vizuálne širšie. Malé ruky, ako to už býva, nedočiahnu na celú klávesnicu pri bežnom držaní v dlani. Nuž výber je teda na vás.

Predná strana má 2.5D ochranné sklo displeja, 8 MPx fotoaparát a v priestore reproduktora na telefonovanie je aj signalizačná LED dióda. Tento spôsob sa nám páčil, pretože upozorňuje na udalosti, no zároveň nie je vtieravá a rušivá svojou intenzitou.

Na hornej hrane je okrem ďalšieho mikrofónu aj infraport, vďaka čomu môže telefón slúži ako diaľkové ovládanie. Priestor na SIM kasty je v slote na boku. Treba použiť ostrý nástroj na jeho vybratie. Aj cez väčšie telo je tu hybridný slot.

Teda musíte sa rozhodovať medzi Dual Nano SIM alebo jednou SIM a pamäťovou kartou. Vzhľadom na to, že telefón má 64 GB úložného priestoru, nebude to problém. Pamäťovú kartu sme tu naozaj nepotrebovali a využili sme radšej dvojicu SIM kariet.

Spodná hrana má tradičné mriežkovanie. V jednom je mikrofón, v druhom reproduktor na hudbu a hlasité telefonovanie. USB-C port, ktorý tu je je len v konfigurácii USB 2.0. Teda rýchlosť nebude v štandardne USB-C, teda 3.1 ale v klasickej.

V praxi to až tak neprekážalo. Do telefónu sme skopírovali asi 20 GB seriálov a filmov a nebol to problém. Takéto veľké objemy pravdepodobne neprenášate tak často. Výhodou je ale obojstranný konektor a rýchle nabíjanie (funkcia rýchleho nabíjania v tomto prípade nezáleží od konektora). Dôrazne odporúčame použi nabíjačku od Huawei, ktorá bola k tomuto telefónu pribalená. Bežnou nabíjačkou sa totiž ľudovo povedané nedožijete nabitia batérie s kapacitou 4000 mAh.

Zadná strana má dva 12 MPx fotoaparáty, duálny LED blesk a multifunkčnú čítačku odtlačkov. Funguj bezchybne a telefón odomkne okamžite. Viac ako rýchlosť čítačky to pripisujeme práve vynikajúce hardvérovej výbave.

Obsah recenzie

  1. Konštrukcia a vyhotovenie
  2. Výkon, spotreba a parametre
  3. Operačný systém
  4. Fotografovanie
  5. Verdikt

1 2 3 4 5

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.