Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Reflaunt, popredná technologická platforma v odvetví obchodu s použitou módou, si vybrala DHL Supply Chain za svojho nového poskytovateľa zmluvnej logistiky. Nové partnerstvo rozšíri potenciál firmy Reflaunt a ešte viac zmení dynamiku predaja použitej módy. Spolupráca oboch spoločností v oblasti cirkulárnej módy umocňuje ich úsilie o výnimočné služby a udržateľnosť.

Rozširovanie značkového obchodu s použitou módou

Najväčšou prekážkou v obchode s použitou módou sú obmedzené možnosti dosiahnutia potenciálneho rozsahu z dôvodu nekonzistentnej infraštruktúry a vysokých nákladov na získanie a digitalizáciu zásob. Po úspešnom ročnom pilotnom projekte s DHL Supply Chain v Poľsku bude teraz Reflaunt schopný ponúknuť svojim zákazníkom platformu, ktorá nanovo definuje spôsob, akým značky realizujú svoje podnikanie v oblasti módy z druhej ruky. Nová platforma kombinuje škálovateľnosť, infraštruktúru a kontrolu nákladov. DHL Supply Chain bude riadiť logistický proces v mene spoločnosti Reflaunt – od manipulácie s módnymi kúskami prevzatými z domovov zákazníkov, cez kontrolu tovaru, jeho triedenie, fotografovanie a umiestnenie do digitálneho systému s patentovanou technológiou Reflaunt až po základné logistické funkcie riadenia zásob, skladovania, prípravy na odoslanie a distribúciu.

Veľké úspechy s prestížnymi značkami

Reflaunt ponúka dve špecifické služby prispôsobené odlišným potrebám značiek: Concierge, exkluzívne určený pre luxusné značky a maloobchodníkov, a Takeback, vhodný pre akúkoľvek módnu značku so silným zameraním na lojalitu zákazníkov. Tieto služby sú už prevádzkované so značkami ako Net-a-porter, Harvey Nichols, Balenciaga a Altuzarra. Obe služby sú kompletne integrované do európskej skladovej siete DHL Supply Chain, čo zaisťuje maximálnu spokojnosť zákazníkov.

Maximalizácia priameho predaja, minimalizácia zložitosti

V súčasnosti sa odhaduje, že v šatníkoch zákazníkov drieme móda v hodnote 2,1 bilióna dolárov. Získanie, spracovanie a predaj týchto zásob je najväčšou výzvou pre módne značky a platformy použitej módy. Reflaunt pokrýva viac ako 30 platforiem vrátane Poshmark, Vestiaire Collective, Rebelle, eBay a luxusných obchodov, ako sú Level Shoes, Yoox a Saks OFF 5th. So svojím novým logistickým partnerom bude spoločnosť Reflaunt schopná maximalizovať priamy predaj vrátane vrátenia tovaru a poskytnúť značkám komplexné riešenie, ktoré zníži zložitosť trhu s použitou módou.

DHL Supply Chain je odhodlaná zostať v popredí a byť lídrom v udržateľných obchodných praktikách. Už roky pomáhame našim klientom zjednodušiť ich e-commerce operácie a riešiť rastúce problémy ako vrátenie tovaru, najmä v najnáročnejšom módnom priemysle. Naše know-how v oblasti logistiky a riešení vrátenia tovaru spolu s našou pozíciou v logistike je v úplnom súlade s technológiou spoločnosti Reflaunt. Táto spolupráca sa stavia do pozície rozšíriteľnej možnosti pre obchod s použitou módou na trhu a pre našich súčasných zákazníkov,“ hovorí Massimo Degiorgi, viceprezident DHL Supply Chain, zodpovedný za rozvoj podnikania e-commerce a maloobchodu v regióne EMEA (Európa, Stredný východ a Afrika).

Už mnoho rokov sa predaj novej a použitej módy koná v oddelených priestoroch. Kúpili ste si módny kúsok od značky a potom ste ho predali v úplne inom prostredí. Bol to tvrdý oriešok pre používateľov aj značky. Reflaunt mení tento proces a rúca múry, ktoré oddeľujú tovar z prvej a druhej ruky a obchody s novým a použitým tovarom. Naša spolupráca s DHL otvára dvere k plne obehovému dodávateľskému reťazcu. Predstavte si jedno miesto, ktoré vybavuje nové objednávky, vracia tovar, riadi predaj použitého tovaru a poskytuje ďalšie riešenia na konci životnosti, ako je recyklácia. Je to revolučné know-how, ktoré Reflaunt prináša prevádzkovateľom dodávateľského reťazca. Spojenie s DHL je skutočným víťazstvom,“ dodáva Stephanie Crespin, generálna riaditeľka spoločnosti Reflaunt.

Toto partnerstvo je veľkým krokom vpred vo vývoji predaja použitej módy. Reflaunt ponúkne značkám rozšíriteľné a nákladovo efektívne riešenie predaja z druhej ruky, ktoré je bezproblémovo integrované do ich popredajných služieb. Je to začiatok novej éry cirkulárnej módy.

Značky: