Na Facebooku sa zobrazujú reklamy na neuveriteľne lacné notebooky: Je to podvod

0

Ak je niečo príliš dobré, aby to bola pravda, pravdepodobne ide o podvod.

Na Facebooku sa objavili nové reklamy, ktoré lákajú na kúpu špičkovo vybaveného notebooku za pár desiatok eur. Je to podvod. Na podvodné reklamy upozornil portál securitymagazin.sk, ktorý zverejnil aj kompletnú analýzu webovej stránky, na ktorú reklamy odkazujú.

Securitymagazin upozorňuje na varovné signály, ako je nízky počet fanúšikov na Facebook stránke, absencia obchodných podmienok na webe predajcu či nemožnosť vyhľadať si bližšie informácie o majiteľovi domény. Ide o varovné signály, ktoré netreba podceňovať, avšak aj bez detailnej analýzy webu je jasné, že vám nikto nepredá notebook v hodnote 2000 eur za 50 eur.

Na Facebooku sa pravidelne objavujú reklamy na produkty, ktoré sú do menšej či väčšej miery podvodom. Buďte preto obozretní a ak vás zaujme nejaký produkt – napríklad nálepky na očné viečka, tak si pred kúpou vždy vyhľadajte ďalšie informácie alebo názory iných ľudí.

A ak chcete kupovať masovo rozšírené produkty, ako sú notebooky či smartfóny, vždy dajte prednosť lokálnemu a overenému obchodu pred pofidérnymi reklamami, ktoré vám sľubujú daný produkt za 10 až 20% jeho skutočnej ceny.

Podvodné reklamy na lacné notebooky na Facebooku. Zdroj: securitymagazin.sk

Zdroj: securitymagazin.sk

Prečítajte si aj:

Falošné zoznamky a emailové podvody sú stále aktuálne

Značky:

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

Pridaj komentár