Rok 2016 bude v znamení inteligentných technológií

0

Dramatický dopad inteligentných technológií hneď v niekoľkých oblastiach. Taký má byť v tejto sfére rok 2016.

Nástup inteligentných technológií alebo aspoň tých, ktoré sa nám tak javia, je pozvoľný. Vidieť to bolo najmä minulý rok raketovým nástupom a rozmachom smartfónov spolu s inteligentným príslušenstvom. Podľa MWR InfoSecurity bude rok 2016 prelomovým v oblasti inteligentných zariadení.

Building_Technology_nowat

Zariadenia

Podľa nedávneho výskumu Forrester, bude do konca roku používať smartfóny približne 4,8 mld. používateľov. Zaujímavé je aj to, že výdavky na inzerciu v mobilných zariadeniach presiahnu výdavky spojené s reklamou v TV. Obliekateľné príslušenstvo, najčastejšie v podobe hodiniek a inteligentných náramkov, bude predstavovať nemalý tržný podiel práve v tomto roku. Jednak používatelia radi monitorujú niektoré funkcie a zároveň ide o módny doplnok.

Nick Walker, šéf mobilnej bezpečnosti v MWR InfoSecurity, hovorí o ďalších potenciálnych rizikách. Ide o novú oblasť, ktorú bude tiež treba chrániť proti úniku a zneužitiu dát. Okrem monitoringu a osobných údajov, ktoré budú v zariadeniach tohto typu uložené, sa s mnohými bude dať platiť. Z toho vyplývajú ďalšie bezpečnostné riziká.

smartTech_nowat

Vozidlá

Autonómne auto od Googlu bolo mediálne skutočne známe, no nie je to jediný koncept, ktorý by chcel Google predstaviť. Na úplné informácie ešte musíme počkať, no je vysoko pravdepodobné, že Google má ešte niečo v rukáve. Vozidlá budú mať rôzne pridané funkcie od nastavenia vykurovania, sledovania polohy alebo ovládania cez smartfón. Firmy sa budú chcieť odlišovať práve pridaním na pohľad netradičných funkcií. Najmä telemetria bude štandardom, z ktoré budú ťažiť aj poisťovne pri hlásení poistných udalostí. Budú môcť ľahšie preveriť, či udalosť nastala na mieste, ako ju hlási používateľ.

Mestá

Inteligentné mestá budú riadiť najmä svoju spotrebu a energetickú náročnosť podľa inteligentne odhadovaných parametrov. Znižovanie nákladov a zvyšovanie efektivity – také by malo byť hlavné posolstvo pri postupnom prechode na inteligentné mestá. V mnohých mestách bude treba vytvoriť špeciálnu bezdrôtovú sieť, ktorá by pripojila do internetu všetky inteligentné snímače a monitorovacie zariadenia na zber a vyhodnocovanie údajov.

Zdroj: Tech City News

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár