Rýchly internet? Vyskúšajte nový DNS server Cloudflare

2

VPN služby majú svoje výhody, rýchlosť k nim ale veľmi nepatrí.

Môže za to prostredník ako server a samozrejme a strojový čas, ktorý je potrebné na priame šifrovanie a dešifrovanie komunikácie. Cloudflare ako poskytovateľ rýchlej DNS služby na adrese 1.1.1.1 to chce zmeniť.

K DNS produktu teraz pridáva aj svojej aplikácii s názvom 1.1.1.1 (stiahnite si z Google Play alebo AppStore) aj službu s názvom Warp VPN na bezpečné pripojenie do internetu. Služba bude zadarmo a firma sa zaväzuje neuchovávať žiadne osobné informácie používateľov ani štatistiky z prehliadačov.

Na toto by mal podľa slov firmy dohliadnuť nezávislý audit. Služba bude v bezplatnej a platenej verzii. Zatiaľ je však v stave, kedy sa musíte zaradiť na čakaciu listinu. Aplikáciu teda budete môcť používať ako funkciu na pripojenie k novému DNS.

Teda nie tomu, ktorý pre vás definoval váš mobilný operátor alebo poskytovateľ pripojenia. Neskôr budete môcť použiť aj bezpečné pripojenie. Aplikáciu odporúčame nainštalovať.

Zdroj: Cloudflare

Prečítajte si aj:

https://touchit.sk/stiahnite-si-zadarmo-antivirus-kaspersky-security-cloud-free-s-vpn-aplikaciou/186267

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

2 komentáre

  1. Stačí stiahnuť app (iOS) alebo je potrebné zmeniť v mobile DNS manuálne? Niekde som registroval návod, zmeniť DNS z 8.8.8.8 … na 1.1.1.1 teda zmeniť z automaticky na manuálne. Mne to ukáže pri zapnutej WIfi, tam si to viem zmeniť. Ale ide len o DNS server, nie o VPN. Postačí takéto niečo pre bežného užívateľa? A ďalšia vec, odporúčate to mat zapnuté stále aj pre wifi a mobilnú sieť? Alebo len v čase keď sa pripájam niekde von? ( čo v na cudzie wifi nikdy nerobím )
    Ďakujem

  2. Michal Reiter on

    Staci stiahnut appku, vsetko nastavi sama, kym je zapnuta. VPN sluzbu uz integrovali ale caka sa na nu kym ju vsetkym do appky spristupnia postupne. je to hlavne na neznamych Wi-Fi. Ale nechcete aby ktorykolvek operator videl na ake stranky sa pripajate, mozete mat VPN neustale zapnutu aj na mobilnej sieti

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné TOUCHIT v limitovanej edícii
s bezdrôtovými slúchadlami a rúškom.
Kliknite a zistite viac>>