Ďalšie uniknuté fotografie naznačujú unikátnu funkciu.

Samsung o necelé tri týždne (2. augusta) predstaví najnovší Note s poradovým číslom 7. Ten ponúkne štandardné vylepšenia vo forme výkonnejšieho hardvéru, ale aj unikátne novinky. Jednou z nich bude skener dúhovky, ktorý odomkne telefón – stačí sa iba pozrieť do špeciálnej kamery.

Ako to bude fungovať v praxi prezentuje séria nových uniknutých fotiek. Na nich môžete vidieť samotný skener, ako aj informácie o správnom používaní – telefón treba mať vo vzdialenosti 25 až 35 cm od tváre a dívať sa naň tak, aby sa vaše oči objavili v dvoch kruhoch na displeji.

note-7_skener_nowat

Sami sme zvedaví, ako táto funkcia bude fungovať v praxi a či bude rýchlejšia alebo pohodlnejšia v porovnaní s dnes už obľúbenými snímačmi odtlačkov prstov. Totiž, odomykanie pomocou prednej kamery ponúka aj Lumia 950 a v tomto prípade trvá celý proces aj 2 sekundy, čo nie je najpohodlnejšie. Lumia však sníma celú tvár, nielen dúhovku.

Pripomeňme, že Note 7 by mal mať uhlopriečku displeja 5,8 palca, rozlíšenie QuadHD, typ Super AMOLED. Pre USA, kde bude telefón predstavený, bude procesorovým základom Qualcomm Snapdragon, u nás to bude Samsung Exynos.  Zaujímavý údaj je o kapacite pamäti, to bude až 6 GB a 64 pamäťového priestoru pre používateľa, ktorý je navyše rozšíriteľný cez microSD kartu. Ďalej je tu veľká, až 4000 mAh batéria.

Kamera v zadnej časti bude s rozlíšením 12 Mpix, predná kamera bude mať rozlíšenie 5 MPix. Teda to isté, ako má Galaxy S7/S7 edge s menším softvérovým upgrade zameraným na kvalitu obrazu a rýchlosť zaostrenia. Správy hovoria o tom, že aj Note 7 bude odolný voči prachu a vode, stupeň krytia bude až IP68.

Zdroj: 9to5google

Prečítajte si aj:

Samsung ukáže Galaxy Note 7 a bude sa dať odomknúť len pohľadom na telefón

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit