Model Samsung Galaxy Z Flip6 bude výkonným zariadením s prémiovým čipsetom.

Spoločnosť Samsung má za sebou tento rok už úspešné predstavenie trojice smartfónov zo série Galaxy S24. Okrem toho už stihla potešiť aj fanúšikov smartfónov strednej triedy s modelmi v podobe Galaxy A55 a Galaxy A35. Teraz sa však chystá predstavenie modelov, ktoré potešia milovníkov skladateľných zariadení. Na ceste sú modely ako Galaxy Z Flip6 a Galaxy Z Fold6, ktoré sa postupne objavujú na internete.

Všetky úniky informácií, ktoré zdieľali renomovaní leakeri, teraz dopĺňa aj oficiálny zdroj. Model Samsung Galaxy Z Flip6 sa totiž objavil v platforme Geekbench, z ktorej sa dozvedáme základné informácie o výkone telefónu. Môžeme sa tak pozrieť aj na použitý čipset či veľkosť RAM, ktorá sa bude v zariadení nachádzať.

Samsung Galaxy Z Flip6 v platforme Geekbench

Prvé certifikácie a testy nám najčastejšie odhalia podstatné informácie ohľadom výbavy telefónu. Teraz to nie je inak a z testu Geekbench sa dozvedáme, že model Galaxy Z Flip6 v ňom získal až 15050 bodov v GPU teste. Podobný výsledok pritom obdržal aj model Samsung Galaxy S24 Ultra ako najviac prémiový model spoločnosti. Oba modely tak majú využiť čipset Snapdragon 8 Gen 3, čo je dobrá správa pre fanúšikov. Doteraz totiž existovali dohady, že by sa čipsety Exynos mohli objaviť aj v skladateľných smartfónoch.

Samsung Galaxy Z Flip5Zdroj: TOUCHIT
Samsung Galaxy Z Flip5

Samsung Galaxy Z Flip6 navyše získa aj väčšiu pamäť RAM, ktorá bude štartovať na 8 GB. Nie je zatiaľ známe, v akých verziách sa objaví na našom trhu. V každom prípade pôjde o výkonné zariadenie, ktoré bude chcieť súperiť s najlepšími vlajkovými loďami. Samsung sa tento rok so skladateľnými telefónmi opäť posunie o kúsok ďalej, bude to však mať háčik.

Skladateľný Galaxy Z Flip6 totiž oproti modelu Galaxy S24 Ultra nemá priestor na také účinné chladenie a spracovanie väčšieho výkonu. Je teda možné, že v konečnom výsledku nedosiahne pri reálnom používaní rovnaké výsledky ako už spomínaný model zo série Galaxy S24. Dôvodom je možné prehrievanie, ktoré sa bude snažiť Samsung regulovať na úkor výkonu.

Zdroj: andro4all.com

Prečítajte si aj:

Katarína Šimková

Katarína Šimková
Smartfóny, nositeľná elektronika či produkty inteligentnej domácnosti, zaujímam sa o všetko, čo i len okrajovo súvisí s technológiami.