Samsung uviedol päť nových monitorov so zakrivením displeja až 4000 R, vysokým rozlíšením a dizajnovými prvkami, vrátane kompletne bieleho vyhotovenia. Pripomeňme, že sme už testovali model S34E790 ako prvá redakcia na Slovensku. 

Medzi novými modelmi dominuje 29-palcový monitor SE790C, 31,5-palcový SE590C a 27-palcový SE591C. Nový lineup uzatvára monitor SE510C, konkrétne dva modely s uhlopriečkou 23,5 palca alebo 27 palcov.

se590c-32-P

Samsung SE590C-32

 

Zakrivené monitory Samsung sú vybavené panelovou technológiou Vertical Alignment (VA), ktorá poskytuje výborný kontrastný pomer a výrazne znížené presvitanie podsvietenia. To všetko vedie k zvýšenej kvalite obrazu. Obrazovky monitorov kopírujú prirodzené zakrivenie ľudského oka. Sprostredkovávajú tak plynulejší a pohodlnejší zážitok, a to aj v prípade tmavého prostredia filmov a hier.

Sasmunhg SE510C

Sasmunhg SE510C

Model SE590C ponúka zakrivený dizajn vo svojej triede s hodnotou 3000 R (polomer zakrivenia 3000 mm). Spolu s modelmi SE591C a SE510C s polomerom zakrivenia 4000 R, zaisťujú zakrivené monitory Samsung zobrazenie bez skreslenia so zníženými odleskami a menšie namáhanie očí.

Režim šetrný k očiam ponúka zníženú technológiu modrého svetla, čím pomáha znižovať škodlivé účinky modrého svetla na oči. Menšia je tiež súvisiaca únava očí, ku ktorej dochádza najmä pri dlhom sledovaní obrazovky. Rovnako tak chráni oči aj funkcia zabraňujúca blikaniu monitorov Samsung, ku ktorému zvyčajne dochádza v prípade bežných monitorov. Vďaka tejto technológii môžu zákazníci sledovať displej dlhšie bez toho, aby pocítili únavu očí.

Pre podmanivejší obraz, vyššiu kvalitu zobrazenia a lepšiu zábavu vytvárajú monitory snímky s hlbšou čiernou, žiarivejšou bielou a ostrejšími farbami. Dosahujú to vďaka statickému kontrastnému pomeru (v rozmedzí od 5000:1 pri modeli SE590C do 3000:1 u väčšiny štandardných modelov) a vysokému jasu (až 350 cd/m2 v prípade modelov SE590C a SE591C).

Vo výbave nechýba tiež herný režim, ktorý šikovne zaznamená zmeny scén pomocou opravy neostrých snímok, vylepšenia farby a zmeny kontrastu pre lepšiu viditeľnosť akcie pri hraní. Dohromady tieto funkcie zabezpečujú, že si používatelia vychutnajú multimediálny obsah so živšou kvalitou obrazu, ostrosťou a intenzitou, akú si zaslúži.

Nadčasové spracovanie zakrivených monitorov Samsung posilňuje ich schopnosť ponúkať bohatšie, ale súčasne energeticky úsporné zážitky zo sledovania. Nové, ešte úspornejšie funkcie monitora napríklad zmenšujú jas obrazovky. Okrem dvoch štandardných manuálnych nastavení je k dispozícii automatické nastavenie, ktoré znižuje spotrebu energie približne o 10 % (na základe luminiscencie čiernych častí obrazovky).

Portfólio zakrivených monitorov spoločnosti Samsung pre rok 2015 zahŕňa:

  • se790c-34

    Samsung SE790C

    Séria SE790C – Monitor SE790C s uhlopriečkou 29 palcov je vlajkovou loďou spoločnosti Samsung v oblasti zakrivených monitorov. Ponúka polomer zakrivenia 3000 R a rozlíšenie Wide Full High Definition (WFHD). Vyznačuje sa najlepším statickým kontrastným pomerom vo svojej triede o veľkosti 3000:1 a širokým pomerom strán 21:9 pre lepšie zážitky zo sledovania a multitaskingu, predovšetkým v tmavších prostrediach. Pre lepšie pohodlie a produktivitu zahŕňa ergonomický dizajn monitora výškovo nastaviteľný stojan (HAS) a podporu upevnenia VESA, spoločne s funkciami Picture-by-Picture (PBP) a Picture-in-Picture (PiP) 2.0. Vstavané 7 W duálne stereo reproduktory poskytujú vysoko kvalitný zvuk a bohatší multimediálny zážitok.

  • Séria SE590C – Monitor SE590C s uhlopriečkou 31,5 palca vyniká polomerom zakrivenia 3000 R a kontrastným pomer 5000:1. Navodzuje tak dojem panoramatického zobrazenia so širším zorným poľom a tiež znižuje odlesky. Monitor sprostredkováva živé farby a vynikajúcu kvalitu obrazu vďaka jasu o veľkosti 350 cd/m2 a posúva zábavu na vyššiu úroveň pomocou dvoch vstavaných 5 W duálnych stereo reproduktorov a patentovaného zvukového pohonu.
  • Séria SE591C – Tieto monitory ponúkajú rovnaký kontrastný pomer a jas ako séria SE590C. Model s uhlopriečkou 27 palcov zaisťuje ten najlepší možný zážitok zo sledovania. Vytvára efekt 3D zobrazenia prostredníctvom polomeru zakrivenia 4000 R, vďaka ktorému pôsobí obrazovka väčšia ako ploché displeje podobnej veľkosti. Súčasne znižuje únavu očí. V reakcii na požiadavky zákazníkov vyniká monitor výrazným dizajnom s bielym lesklým telom, vďaka ktorému je jasne rozlíšiteľný.
  • Séria SE510C – Zakrivené monitory SE510 strednej kategórie majú uhlopriečkou 23,5 palca alebo 27 palcov. Sú vhodné pre technicky zdatných používateľov, ktorí hľadajú optimalizovaný komfort zobrazenia. Vyznačujú sa najlepším kontrastným pomerom 3000:1 vo svojej triede a polomerom zakrivenia 4000 R, spoločne s mnohými ďalšími funkciami pre väčšie pohodlie a použiteľnosť.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.