Spoločnosť prisľúbila, že skladacieho Galaxy, sa dočkáme ešte pred koncom roka.

Väčšina únikov okolo pripravovaného skladacieho smartfónu sa sústredila hlavne na jeho ohybný mechanizmus. Najnovšie sa o tomto zariadení dozvedáme ďalšie zaujímavé informácie. Konkrétne ide o informácie o pamäťových kapacitách, ktoré tvrdia, že pripravované zariadenie od Samsungu príde s až 512 GB vnútorného úložiska.

S týmto tvrdením prišiel portál SamMobile, ktorý získal informácie o pripravovanom zariadení Samsung Galaxy F. Smartfón s týmto označením bol donedávna známy ako Galaxy X (špekuluje sa, že model X bude herný smartfón). Portál dodáva, že Galaxy F bude mať podporu Dual SIM a mal by sa na trh uviesť pod označením SM-F900U pre USA, pričom pre Európu by sa mal objaviť pod označením SM-F900F. Tieto dva údaje dávajú tým pádom aj nádej na globálne zavedenie.

Samsung aktuálne testuje aj firmvér pre skladacie zariadenia, ktoré by sa mali predávať v USA. To tiež naznačuje, že predstavenie je už nablízku. Takisto vieme, že spoločnosť Samsung tento telefón predstaví ešte tento rok. Malo by sa tak udiať pravdepodobne na konferencii pre vývojárov, ktorá sa uskutoční v dňoch 7. – 8. novembra. Tento termín je najpravdepodobnejší, aj keď je možné, že skladacie zariadenie sa bude dať kúpiť až budúci rok. Rovnako, ako nedávno predstavený prvý skladací smartfón na svete – Rouyu FlexPai.

Podľa zdroja úniku – SamMobile, ešte nie je úplne isté, že Galaxy F bude skutočne skladacím zariadením. Mohlo by tiež ísť o herné zariadenie, na ktorom Samsung rovnako pracuje. Do konferencie ostávajú iba dva dni, takže čoskoro sa dozvieme, ako to skutočne bude so smartfónmi Galaxy X a F.

Zdroj: TechRadar

Prečítajte si aj:

Royole FlexPai predstavený: Prvý skladací smartfón na svete sa stal skutočnosťou

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.