Výrobca ukáže novinky počas veľtrhu IFA 2015 v Berlíne.

Štandardný cyklus predstavovania nových Samsung smartfónov – Galaxy S na jar a Galaxy Note na jeseň, bude pokračovať aj tento rok. Výrobca pripravuje Galaxy Note 5 a to aj vo verzii Edge. Obe zariadenia by sa mali objaviť na veľtrhu IFA 2015.

Galaxy Note 5 by mal pravdepodobne vychádzať z dizajnu S6-ky a ponúkne Super AMOLED displej s rozlíšením 2K alebo 4K. Samsung údajne testuje obe varianty a rozhoduje sa, čo bude pre používateľa lepšie. Nielen z hľadiska jedinečnosti displeja, ale aj s prihliadnutím na výdrž batérie. Phablet od Samsungu by mal byť unikátny procesorom Exynos 7422. Údajne pôjde o prvý čip od Samsungu, ktorý v sebe obsahuje CPU, GPU, úložisko, RAM aj modem.

Druhá generácia Samsungu Galaxy Note Edge by sa mala nazývať Note 5 Edge. Od klasickej Note 5-ky sa bude odlišovať výbavou. Zariadenie bude mať 5,4 alebo 5,5-palcový Super AMOLED displej (Note 5 by mala mať 5,7″), ktorý je zaoblený z oboch strán. Namiesto Exynos procesora však bude využívať Snapdragon 808. Zariadenie bude mať 16 GB úložisko, pero S-Pen a nebude prezentované ako vlajková loď. Smartfón má kódové označenie „Project Zen„. Zatiaľ nie je známe, či nové modely budú alebo nebudú mať odnímateľnú batériu a microSD slot.

Na jeseň by sme sa mali dočkať aj nových inteligentných hodiniek od Samsungu. Budú sa nazývať Gear A a mali by ponúknuť okrúhle telo.

Zdroj: AndroidAuthority

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit