Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

SES S.A., popredný svetový satelitný operátor, dnes oznámil všetkým športovým fanúšikom, že uzavrel dohodu s vysielacou spoločnosťou Eurovision o prenose z olympijských hier v Rio de Janeiro 2016.

Súčasťou dohody je prenájom niekoľkých transpondérov na satelite NSS-806 v priebehu júla a augusta 2016 spoločnosti Eurovision, ktorý umožní satelitným operátorom z celého sveta intenzívne pokrytie olympiády v Riu a distribúciu ďalších veľkých športových podujatí.

Satelit NSS-806, ktorý sa nachádza na prémiovej orbitálnej pozícii 47.5° W, poskytuje vynikajúce pokrytie územia Brazílie a bol preto jedným z hlavných satelitov, využitých na vysielanie prenosov zo Svetového pohára FIFA 2014 do domácností divákov v Severnej a Latinskej Amerike, Európe a Ázii.

So SES spolupracujeme už niekoľko rokov a vždy sa môžeme spoľahnúť na ich odbornosť a vysokú flexibilitu pri napĺňaní našich vysielacích potrieb. Bezchybný prenos futbalových zápasov z Brazílie do ďalších častí sveta počas posledného Svetového pohára sme opäť dosiahli vďaka špecializovanému zákazníckemu servisu od SES,” uviedol riaditeľ siete Eurovision Graham Warren.

V dnešnom svete každý očakáva, že bude môcť sledovať športové podujatia naživo. Sme hrdí na to, že silnou stránkou satelitu je aj naďalej jeho schopnosť poskytovať vynikajúcu kvalitu obrazu najmenej jednej tretine svetovej populácie naraz prostredníctvom jediného lúča. Žiadna iná infraštruktúra nie je taká efektívna z pohľadu nákladov,“ zhodnotil Richard Lamb, riaditeľ oddelenia pre službu príležitostného využitia satelitnej kapacity v spoločnosti SES.

Značky: