Spoločnosť SHELL Slovakia predstavila najnovšiu generáciu palív, ktoré sú navrhnuté pre zvýšenie účinnosti benzínových a naftových motorov.

Novinka prichádza po viac než päťročnom výskume a desiatkach tisíc hodín testov v laboratórnych podmienkach aj bežnej prevádzke. Všetky palivá Shell totiž obsahujú novú DYNAFLEX technológiu, ktorá pomáha čistiť a chrániť kľúčové komponenty motora, akými sú sacie ventily alebo vstrekovače, od škodlivých usadenín.

Najvýkonnejšie a najúčinnejšie palivá v sortimente sú uvádzané pod označením Shell V-Power. Technológia použitá v benzínoch Shell V-Power sa zameriava na hlavné faktory ovplyvňujúce účinnosť motora a jeho výkon: trenie a usadeniny.

Nový prémiový benzín Shell V-Power obsahuje 3x viac čistiacich a trenie znižujúcich zložiek v porovnaní so základným palivom Shell FuelSave Natural 95. Nová DYNAFLEX technológia prináša o 20 % viac čistiacich molekúl oproti predchádzajúcej generácii benzínového paliva pod označením Shell V-Power Nitro+. Nové naftové palivá Shell V-Power Diesel pomáhaju obnoviť výkon motora tým, že odstraňujú už vzniknuté usadeniny. Všetky palivá Shell sú koncipované tak, aby splnili náročné požiadavky moderných motorov. Efekt palív sa prejaví aj na starších agregátoch.

 

Po natankovaní vytvoria palivá s novou DYNAFLEX technológiou ochrannú vrstvu na najdôležitejších častiach motora. Deje sa to rovnako v mestskej prevádzke ako aj pri dlhšej jazde na diaľnici. Vyššie trenie spotrebováva energiu, ktorá by mohla byť využitá na pohon vozidla. Nová technológia je preto navrhnutá tak, aby obmedzila tepelné straty, ktoré vznikajú trením. Palivo zároveň pôsobí aj v častiach, do ktorých sa motorový olej dostáva ťažšie.

Prémiové palivá Shell V-Power 95 a Shell V-Power Racing 100 obsahujú trojnásobok zložiek znižujúcich trenie, v porovnaní so základným palivom Shell FuelSave Natural 95.

Nové palivá Shell V-Power sú navrhnuté tak, aby okrem iného motoru vrátili jeho pôvodný výkon. Kvalita nového Shell V-Power 95 potvrdená nezávislým testom Unikátny test, ktorý spoločnosť SHELL Slovakia realizovala prostredníctvom laboratórií SGS sledoval čistiace vlastnosti nového paliva na modernom „downsizovanom“ motore 1.4 TSI s priamym vstrekovaním.

Test preukázal výrazný čistiaci účinok prémiového benzínu Shell V-Power 95. Do testu vstupoval motor so zanesenými tryskami vstrekovača. Pri následnom spotrebovaní 120 litrov prémiového benzínu sa podarilo znížiť zanesenie trysky a skrátiť dĺžku vstreku o 37 %.

Palivá Shell V-Power, a aj ich najnovšia generácia, sú vyvíjané v spolupráci s legendárnym tímom formuly 1, Scuderia Ferrari. Zaujímavosťou je, že palivo, ktoré poháňa monoposty Scuderia Ferrari má na 99 % rovnaké zloženie s palivom Shell V-Power Racing 100, ktoré je bežne dostupné na slovenských čerpacích staniciach Shell. Nová DYNAFLEX technológia sa využíva aj v pretekárskom palive Scuderia Ferrari.

Značky: