Siri si myslela, že Donald Trump vyzerá ako penis

1

Môže za to Wikipedia.

Digitálni asistenti nie sú dokonalí. Nie je tomu samozrejme inak ani v prípade asistentky Siri. V posledné dni pri otázke “koľko rokov má Donald Trump”, ukazovala v odpovedi namiesto jeho fotky fotografiu mužského prirodzenia. Niekto totiž zneužil algoritmus, podľa ktorého Siri vyberá fotografiu a pozmenil ju. 

Podobné chyby sa stali už v minulosti. Siri si nedávno myslela, že populárna pesnička Despacito je národná hymna Bulharska. Takéto chyby sa však Apple snaží vždy čo najrýchlejšie opraviť. Tentoraz nebol však problém na strane Applu, ale na strane Wikipedie. Fotografiu penisu namiesto fotky Trumpa zobrala Siri z Wikipedie. Vandali sa totiž rozhodli, že si z amerického prezidenta spravia takýmto spôsobom srandu. Zbytočne pritom dehonestujú obsah populárnej webovej stránky.

Zdroj: The Verge

Prečítajte si aj:

“Hey Siri, Ok Google!” je realitou, hoci to môže znieť absurdne

Značky:

O autorovi

Veľmi rád cestujem, píšem a sledujem, čo nové sa udialo vo svete IT. Preto som sa rozhodol spojiť dve z troch mojich záľub a začal som písať pre TouchIT. Moja pozornosť prioritne patrí operačným systémom, softvéru a sociálnym sieťam.

Jeden komentár

  1. Ako si moze jedno tzv „SERIOZNE MEDIUM“ dovolit titulok „Nuž čo, umelá inteligencia možno len vie, aká je skutočná pravda.“… kua… a co by ste robili za obamu??? ten vam bol dobryyy ale nadavat na trumpa je trendy. Rovnako ako trendy je ze vsetko moze RUSKO a PUTIN…

Pridaj komentár