Slováci budú môcť ovládať svoje inteligentné domácnosti aj hlasom

1

Slováci už budú môcť ovládať svoje inteligentné domácnosti aj hlasom.

Slovenský startup z oblasti inteligentných domácností Domotron integroval do svojho softvéru hlasovú asistentku Alexu od Amazonu. Novinka bola predstavená na pražskom stavebnom veľtrhu For Arch.

„Integráciou hlasovej asistentky Alexy chceme zákazníkom ponúknuť stále väčší komfort, ako aj technologickú vyspelosť ich inteligentných domácností. Alexa dokáže ovládať všetky procesy, ako aj akcie, na ktoré sú zákazníci Domotronu zvyknutí z klasickej aplikácie,“ hovorí CEO Domotronu Martin Budaj.

Pred odchodom z domu tak zákazníci vedia hlasom aktivovať odchodovú akciu, ktorá pozhasína všetky svetlá, zatiahne žalúzie, vypne kúrenie a aktivuje bezpečnostný systém.

 „Vďaka nášmu spoľahlivému cloudovému systému, dokážeme do Domotronu integrovať akýkoľvek program so samostatným API, čo je aj prípad Alexy od Amazonu,“ priblížil technický riaditeľ Domotronu Ján Zuštiak.

Pre ovládanie inteligentnej domácnosti pomocou hlasu, distribuuje Domotron svojim zákazníkom reproduktor Amazon Echo, prípadne Amazon Echo Dot, ktoré rozoznávajú hlasové príkazy. Reproduktor je napojený na cloudový systém Amazonu, ktorý komunikuje s riadiacou jednotkou Domotronu umiestnenou v byte, či dome. Výhodou Alexy je, že dokáže rozoznávať väčšinu príkazov aj v slovenskom, či českom jazyku.

Amazon Echo vedia zákazníci Domotronu využiť nie len na ovládanie svojej domácnosti, ale aj ako domáci intercom. Z obývačky tak prostredníctvom Domotronu prikážu svojím ratolestiam v detskej izbe, aby si išli pred spaním umyť zuby.

Ďalšou novinkou, ktorú Domotron predstavil na stavebnom veľtrhu For Arch, je elegantné dotykové tlačidlo, ktoré dokáže ovládať svetlá, audio systém, alebo polohu žalúzií jednoduchým dotykom. Rovnako ako ostatné spínače od Domotronu, aj toto dotykové tlačidlo je plne programovateľné.

Značky:

O autorovi

Máme radi najnovšie technológie a žijeme s nimi. Prinášame informácie o najnovších produktoch a technológiách priamo k vám, objektívne a ľudsky, pretože robíme to, čo nás baví. Sme energický tím plný odhodlania a veríme, že je s nami aj sranda. :)

Jeden komentár

  1. Rozmýšľal som pred časom nad niečím podobným. Využil som Google technológiu Webkit, PHP, AJAX, je to teda webovo orientovaná aplikácia a preklad voice-to-text funguje aj v slovenčine. Ovládam s tým Arduiná, NodeMCU, či príbuzné ESP dosky.

Pridaj komentár