Nová služba od Telekomu umožní využívať dve telefónne čísla na jednej SIM karte.

Po prvýkrát na Slovensku majú používatelia mobilných telefónov možnosť využívať dve telefónne čísla pomocou jednej SIM karty. Službu spustil Slovak Telekom a poskytuje ju pre všetky hlasové programy, Easy a Fix.

Služba bude dostupná v dvoch variantoch. Virtuálne číslo si môžete aktivovať na dobu jedného týždňa za jednorazový poplatok 2 eurá. V takomto prípade nie je možné službu po uplynutí týždňa predĺžiť. Tento variant je ideálny, ak chcete službu vyskúšať alebo potrebujete alternatívne číslo na krátku dobu. Ak chcete virtuálne číslo používať dlhodobo, Telekom ponúka mesačný paušál s poplatkom 3 eurá, ktorý je možný kedykoľvek deaktivovať.

Ako vyzerá používanie virtuálneho čísla v praxi?

Ako vyzerá používanie virtuálneho čísla v praxi. Používatelia Androidu ho môžu využívať jednoducho pomocou aplikácie

Aktivácia pomocou aplikácie, SMSky a cez web

Virtuálne číslo je nezávislé na operačnom systéme telefónu a môžete ho využívať, aj keď máte „hlúpe“ telefóny. Používatelia zariadení s Androidom si môžu virtuálne číslo aktivovať a deaktivovať pomocou špecializovanej mobilnej aplikácie Virtuálne číslo. Majitelia ostatných operačných systémov využijú aktiváciu pomocou SMS správy v tvare VIRTUAL TYZDEN alebo VIRTUAL ZAP na cislo 12323. Od zajtra by mala byť dostupná aktivácia aj pomocou webovej stránky telekom.sk a oficiálnej aplikácie Telekom.

Dôležitou informáciou je fakt, že používateľ si nemôže vytvoriť vlastné virtuálne číslo. To mu je vždy náhodne priradené. Takisto v prípade, že si službu deaktivujete a neskôr opätovne aktivujete, Telekom vám priradí úplne nové číslo. Špekulanti si môžu číslo deaktivovať a opätovne aktivovať každý deň, avšak za každú operáciu im operátor zaúčtuje poplatok v plnej sume (2 eurá, resp. 3 eurá). Aby sa predišlo zneužívaniu služby, Telekom každé deaktivované číslo znefunkční na obdobie pol roka. Počas danej doby nemôže byť priradené inému používateľovi.

Telekom je prvý operátor, ktorý umožňuje využívať dve čísla na jednej SIM karte

Telekom je prvý operátor, ktorý umožňuje využívať dve čísla na jednej SIM karte. Zneužívaniu služby chce zabrániť. Vysvetľuje Rastislav Žembery zo Slovak Telekomu

Ochrana identity aj oddelenie osobného života od pracovného

Je zrejmé, že ak používate virtuálne číslo na telefonovanie a odosielanie SMS správ, tie sa čerpajú z vášho volacieho programu. Virtuálne číslo môžete využívať jednoducho pomocou Androidovej aplikácie, v prípade iných systémov za použitia prefixu 555 pred volané číslo.

Telekom verí, že služba Virtuálne číslo ocenia používatelia, ktorí nechcú zadávať pri inzercii svoje primárne číslo. To isté platí aj pri on-line registráciách alebo pre jednoduché oddelenie súkromného a pracovného života. Nepotrebujete dve SIM karty, pre pracovné účely využijete virtuálne číslo.

Aplikácia pre systém Android je už dostupná na stiahnutie

Službu a jej prínos predstavuje vo videu aj Michal Korec zo Slovak Telekom:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit