Smart Boy je príslušenstvo pre iPhone 6 Plus. Smartfón premení na prenosnú hernú konzolu.

Súčasťou prvo-aprílových žartov bola aj fotografia zariadenia Smart Boy. To svojim dizajnom pripomína kultové prenosné herné konzoly Game Boy. Ide však o príslušenstvo, ktoré je určené pre iPhone 6 Plus.

Kombinácia nostalgického dizajnu a moderného smartfónu vyzerá komicky a aj preto fotografia kolovala 1. apríla internetom. Avšak, reakcie používateľov boli natoľko nadšené, že výrobca sa rozhodol zariadenie naozaj vyrobiť. Zatiaľ nie je známe, či súčasťou balenia budú aj klasické hry pre Game Boy alebo Game Boy Color, resp. s ktorými hrami bude príslušenstvo kompatibilné. Problémom je totiž konštrukcia príslušenstva, ktorá zaberá časť displeja. Tomu musí byť prispôsobený aj softvér.

Smart Boy je však príkladom moderného prístupu k marketingu a šikovným využitím 1. apríla. Ak ste vymysleli zariadenie, ktoré je doslova „uletené„, ukážte ho svetu ako vtip. A keď sa koncept uchytí, vtip prezentujte za nástroj komplexného marketingu.

Smart Boy údajne využije klasické GB cartridge s hrami

Smart Boy údajne využije klasické GB cartridge s hrami

Značky:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit