Dávajte si pozor, ktorým správam dnes uveríte. Alebo si pozrite náš zoznam „chytákov„.

Internet 1. apríla už tradične exploduje a zaplavia ho mnohé inovatívne technológie. Bohužiaľ, na trh sa nikdy nedostanú, pretože sú čírou fikciou. Niektoré z nich, tie menej inovatívne, si však vyskúšať môžete.

MS-DOS Mobile pre telefóny Lumia. Návrat ku koreňom

Microsoft sa rozhodol rozlúčiť so systémom Windows Phone. Nenahradí ho Windows 10, ale MS-DOS Mobile. Ten je dostupný od dnešného dňa na stiahnutie.

MS-DOS Mobile je verný jednoduchému rozhraniu, ktoré ocenia najmä nostalgici. Stačí si pozrieť screenshoty systému.

Nový operačný systém má klasický nádych

Nový operačný systém má klasický nádych

Aby sa vám pracovalo so systémom jednoduchšie, poradíme vám, že aplikácie sú uložené v priečinku C:\PROGRAMS\PHONE. Dostanete sa k ním pomocou týchto príkazov:

cd programs
cd phone
dir

Smartbox pre službu Inbox. Ešte dokonalejší poštový klient

Google pokračuje vo vývoji služby Inbox, ktorá eventuálne nahradí Gmail. Nové rozšírenie Smartbox je povestným posledným krokom k dokonalosti.

Intel predstavil RealSixthSense. Ovládajte zariadenia myšlienkami

Spoločnosť Intel už dlhšiu dobu integruje do počítačov technológiu s názvom Intel RealSense technology. Toto však nie je finálne štádium evolúcie! Intel v súčasnosti pracuje na novej technológii s názvom RealSixthSense, ktorá prinesie revolučnú inováciu: možnosť ovládať zariadenia jednoducho myšlienkami!

Intel pracuje na tom, aby sme všetko ovládali iba pomocou myšlienok

Intel pracuje na tom, aby sme všetko ovládali iba pomocou myšlienok

PlayStation Flow zmení hranie. Kombinuje nositeľné technológie, plávanie a hernú konzolu

PS Flow vyvinula spoločnosť PlayStation Wearable Entertainment Technology (PWET). Nová platforma kombinuje hranie na konzole PlayStation 4 s plávaním v skutočnom svete. Pre dosiahnutie špičkového zážitku z hrania je PS Flow vybavený špeciálnymi okuliarmi s LCD displejom a nositeľnými senzormi na rukách a nohách. Tie pomocou rozhrania Bluetooth komunikujú s hernou konzolou a sťahujú aktuálne dáta z hry.

K dispozícii bude aj revolučná technológia PlayStation Flow Body Dryer, ktorá vás rýchlejšie usuší po hraní. Chválime podporu funkcie Remote Play – tá bude prenášať pohyb tela medzi bazénom a konzolou PlayStation 4. Hrať tak môžete kdekoľvek, kde si pôjdete zaplávať.

HTC Re Sok: Nositeľné technológie patria aj na nohy

HTC v Barcelone predstavilo nový náramok. Zariadenie sa na trh ešte nestihlo dostať a výrobca prichádza s ďalším prístrojom. Tentoraz oveľa inovatívnejším. Re Sok je nositeľná technológia, ktorú si pripnete k ponožke. Prístroj dokáže prijímať SMS správy, takže si pri prezeraní notifikácií trochu zacvičíte – robíte to predsa pre svoje zdravie.

Re Sok sa predáva v pároch, aby ste si zariadenie pripevnili k obom ponožkám. Vďaka tomu jednoduchšie nájdete stratenú ponožku – Re Sok využíva komunikáciu a pomocou GPS senzora zisťuje svoju polohu a lokalitu druhej ponožky. Najlepšou funkciou prístroja je však automatické rozpoznanie diery v ponožke. Zariadenie vás upozorní, pretože je navrhnuté s dôrazom na vaše zdravie.

Viac informácií o produkte nájdete na stránkach spoločnosti HTC.

HTC Re Sok je revolúcia v nositeľných technológiách

HTC Re Sok je revolúcia v nositeľných technológiách

Google Mapy Pac-Man edition: Interaktívnejšie a zábavnejšie

Službu Google Mapy môžete dnes využívať aj na iné účely, ako je kontrola adresy, prípadne získanie navigácie. Môžete si zahrať kultovú klasiku Pac-Man v prostredí reálneho sveta, ktoré je vám známe. Stačí zadať adresu a prepnúť sa do Pac-Man režimu.

Hľadanie ulíc je razom interaktívnejšie

Hľadanie ulíc je razom interaktívnejšie

Ikona Pac-Man režimu sa nachádza v spodnej časti obrazovky

Ikona Pac-Man režimu sa nachádza v spodnej časti obrazovky

Google uvádza režim Dial-Up. Pre menej stresujúci život

Google je z hľadiska 1. aprílových oznámení najaktívnejší. Spoločnosť chce vyriešiť problém dnešnej doby, kedy ľudia nestíhajú nič a sú v neustálom zhone. Jedným z dôvodov je vysokorýchlostný internet. Google sa preto rozhodol zaviesť režim Dial-Up, ktorý prenosové rýchlosti spomalí. Ak to potrebujete…

https://com.google/

Bez komentára.

google_zrkadlovo

Samsung ‪‎Smart Puck‬: Takéto majstrovstvá sveta v hokeji sme ešte nezažili

Samsung prepisujeme históriu hokejových prenosov! O jedinečné zážitky sa postará inovatívny puk Samsung Smart Puck.

Puk novej generácie je zároveň špeciálnou odolnou nanokamerou, ktorá sprostredkuje dianie na ľade z úplne novej perspektívy. Super citlivý mikrofón zachytí aj tiché slovné provokácie hráčov a senzor pre detekciu gólu so signalizačnou diódou už nenechá žiadneho rozhodcu na pochybách.

smartpuck_nowat

Sila (áno, tá zo Star Wars) skutočne existuje! Potvrdil to CERN

Vedci experimentovali s Veľkým hadrónovým urýchľovačom a zistili, že Star Wars nie je iba fikcia. Sila skutočne existuje! Podrobný rozbor tohto revolučného objavu zverejnili na stránkach CERNu.

cern_force_nowat

OnePlus DR-1 mal byť dron. Je z neho lacná kvadrokoptéra

Spoločnosť OnePlus ohlásila na prvého apríla oznámenie, ktoré zatrasie priemyslom. Po niekoľkých dňoch „hypovania“ sme sa však nedočkali revolučného drona, ale malej plastovej kvadrokoptéry. Tú výrobca dokonca vyrobil v limitovanom množstve a prístroj sa v priebehu pár hodín vypredal.

Samsung Galaxy BLADE edge: Unikli fotografie ďalšej vlajkovej lode

Zabudnite na Galaxy S7. Samsung pripravuje ďalšiu vlajkovú loď a my máme exkluzívnu fotografiu.

galaxy_blade_edge_nowat

Len pre silné povahy! Držiak telefónu na japonský spôsob

Ako používať telefón a mať pri tom obe ruky volné? Japonci poznajú odpoveď.

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit