Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Najväčší slovenský výrobca podnikových informačných systémov a najvýznamnejší partner Autodesku v strednej Európe spojili sily. SOFTIP a CAD Studio podpísali zmluvu o vzájomnej spolupráci na území Českej republiky, kde bude CAD Studio obchodným partnerom pre informačný systém SOFTIP MONACO. Top produkt pre technickú prípravu výroby tak bude pre české podniky ešte dostupnejší.

SOFTIP MONACO nie je v ČR neznámym produktom. Ako úspešný nástupca obľúbeného riešenia SYSKLASS, predstavuje technický informačný systém novej generácie. Umožňuje vytvorenie technickej dokumentácie pre prípravu výroby v súlade s princípmi priemyselnej revolúcie Industry 4.0. SOFTIP MONACO má dnes za sebou viac ako 50 úspešných implementácií v Čechách, na Slovensku, Poľsku a Holandsku.

Našim zákazníkom v Českej republike chceme poskytnúť ešte kvalitnejšie služby pri jeho nasadení a následnej podpore. Naštartovali sme preto užšiu spoluprácu s naším dlhoročným partnerom a rešpektovanou spoločnosťou CAD Studio, ktorá ponúka systémy úzko spolupracujúce so systémami akým je SOFTIP MONACO,“ povedal Radovan Bálent, riaditeľ divízie SME a člen predstavenstva spoločnosti SOFTIP. Spoločným zámerom je poskytnúť zákazníkom komplexnejšiu ponuku na riešenie ich požiadaviek za prijateľnejšiu cenu. Teda spoľahlivé a overené riešenie podporené kvalitnou implementáciou.

Obe spoločnosti pritom môžu využiť synergie, ktoré vyplývajú z hlavného predmetu ich činnosti. CAD Studio je známe ako najväčší dodávateľ CAD/PDM produktov Autodesk na českom a slovenskom trhu. Firma je autorizovaným predajným, školiacim a konzultačným partnerom Autodesk. Dlhodobo sa podieľa na lokalizáciách produktov Autodesk do češtiny.

Technická príprava výroby nadväzuje na CAD/PDM a dáva výstup do riadenia výroby. Je tak logickou a neoddeliteľnou súčasťou medzi návrhom výrobku a jeho produkciou. Takže spoločné zdieľanie skúseností a odborného know how vytvára ideálnu kombináciu na poskytovanie kvalitných riešení pre strojárske podniky u nás,“ povedal Radomír Žvak, konateľ a obchodný riaditeľ spoločnosti CAD Studio.

O neustálom dopyte po takýchto riešeniach svedčí aj fakt, že až 80% strojárskych podnikov v ČR využíva softvérové nástroje pre technickú prípravu výroby. Či už ide o jednoduché moduly v ERP systéme, alebo komplexné a cenovo dostupné riešenie ako poskytuje SOFTIP, až po tie najrobustnejšie softvérové riešenia pre nadnárodné spoločnosti. Výhody špecializovaného TPV riešenia sú vzhľadom na stále konkurenčne prostredie čím ďalej tým viac aktuálne.

Značky: