Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť SES S.A. (Parížska burza NYSE Euronext a Luxemburská burza: SESG) zaznamenala rekordné využitie svojej satelitnej kapacity pre vysielanie olympiády v porovnaní s predchádzajúcimi olympijskými hrami.

Na štyroch satelitoch SES – NSS-806, SES-4, NSS-7 a SES-3 – bolo rezervovaných spolu 23 000 hodín kapacity pre prenos olympiády televíznym spoločnostiam v Severnej a Južnej Amerike, Európe, Ázii a Afrike. SES obsluhuje spolu 10 popredných vysielacích spoločností v Spojených štátoch amerických, Spojenom kráľovstve, Švajčiarsku, Taliansku, Brazílii a v Japonsku, okrem iných aj Eurovision, CNN / Turner a Nippon Television Network.

“SES poskytuje satelitnú kapacitu pre vysielanie olympiády od roku 2000 a sme veľmi radi, že kapacitné požiadavky pre olympiádu v Riu ďaleko presiahli predchádzajúce ročníky. Po prvý raz sme využili viac kapacity na väčšom počte satelitov na vysielanie väčšieho počtu hodín zo športového podujatia a spravodajstva o olympijských hrách pre skutočne globálnu divácku obec,” povedal Richard Lamb, riaditeľ oddelenia pre službu príležitostného využitia satelitnej kapacity v spoločnosti SES. “Tento rekordný dopyt názorne ukazuje, že vysielacie spoločnosti naďalej považujú satelit za ideálny a nákladovo efektívny spôsob živého vysielania športových podujatí vo vynikajúcej obrazovej kvalite pre divákov na celom svete.”

Značky: