Nová webová stránka umožňuje komunikovať s priateľmi bez „Facebookového balastu„.

Rozhodnutie oddeliť Messenger od zvyšku Facebooku kritizovalo množstvo používateľov mobilnej aplikácie. Tí si totiž museli stiahnuť dve aplikácie namiesto jednej. História sa čiastočne opakuje, pretože Facebook spúšťa samostatný Messenger aj na počítačoch. Chatovanie bude dostupné prostredníctvom webového rozhrania.

V tomto prípade však Facebook nezasahuje do dizajnu stránky Facebook.com. Tá bude aj naďalej obsahovať kompletnú funkcionalitu, na akú sme boli doteraz zvyknutí. Avšak, ak používate Facebook iba pre účely konverzácie a záplava noviniek, statusov, fotografií a videí mačičiek vás zbytočne rozptyľuje, pravdepodobne novú službu oceníte.

Webový Messenger môžete používať na stránke messenger.com. Používateľské rozhranie je prakticky totožné s mobilnou verziou, je však roztiahnuté pre potreby veľkej obrazovky. Podobná je aj funkcionalita. Môžete posielať správy, nálepky alebo palec hore. Avšak zvukovú správu z webového rozhrania nepošlete.

Facebook novú službu postupne sprístupňuje a nemusí byť okamžite dostupná. Ak sa ponuka s prihlásením nezobrazuje na úvodnej stránke, vyskúšajte navštíviť priamo podstránku webovej aplikácie.

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit