Stiahnite si Opera VPN pre iOS

2

Krátky čas po uvedení funkcie VPN priamo v prehliadači Opera, je tu novinka v podobe vlastnej appky pre systém Apple iOS.

Vlastná aplikácia s názvom Opera VPN bude slúžiť pre celý systém a môže teda umožňovať použitie aplikácií, ktoré majú nejaké regionálne obmedzenie. Hovorí sa hlavne o Netflixe, ale ten už zbrojí proti VPN pripojeniam. Niektoré služby fungujú, v prípade Opera VPN sme však neboli úspešní. Netflix zistil prítomnosť VPN a prehrávanie videa neumožnil. Hoci, spočiatku to fungovalo a je možné, že aj vo vašom prípade to chvíľu fungovať bude. Aspoň niekedy.

opera_vpn_ios_netflix

Opera VPN bude umožňovať maskovanie svojej IP adresy týmito štátmi – Spojené štáty, Kanada, Nemecko, Singapur a Holandsko. Postupne by ďalšie krajiny mohli pribúdať. Okrem bezpečného a teda šifrovaného spojenia blokuje aj sledovacie cookie a má zabudovaný blokovač reklám.

Aplikácií VPN je veľké množstvo a Opera rozhodne nie je prvá. No ponúka neobmedzený prístup k VPN bez reklám a bez in-app platieb.

operavpn_scr_nowat

Myslíme, že do budúcna pristúpi Opera k nejakému modelu spoplatnenia. Teraz pravdepodobne len kontroluje celkový záujem o aplikáciu a jej využívaniu z pohľadu množstva dát. VPN servery totiž nie sú zadarmo, fyzicky niekde byť musia a je potrebné platiť za ich konektivitu a celkový servis.

Prečítajte si aj:

Opera ponúka zabudovanú VPN sieť

 

Na stiahnutie pre iOS.

Zdroj: Mashable

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

2 komentáre

  1. „Myslíme, že do budúcna pristúpi Opera k nejakému modelu spoplatnenia“
    Prečo si to myslíte? Opera VPN je postavená na SurfEasy, ktorá patrí Opere, a tá spoplatnená je.

  2. Michal Reiter on

    Ano sluzba existuje, no toto maju zatial samostatnu appku. Aj ked bude pravdepodobne nejako naviazana na uz existujucu VPN platformu, pristup cez tuto appku nie je spoplatnovany ani znevyhodnovany prenesenim nejakého limitu dat. A myslimze, ze spoplatnia aj pristup cez tuto appku. Tie servery su pre nich realny naklad.

Pridaj komentár