Google tvrdohlavo odmieta otvorenie platformy Android Auto pre vývojárov máp a navigačných aplikácií tretích strán.

Platforma podporuje len navigačné aplikácie Mapy Google a Waze. Sygic však tlačí na Google, aby platformu Android Auto otvoril a umožnil tak zákazníkom s operačným systémom Android slobodne si vybrať.

Spoločnosť Sygic pridala do svojej aplikácie Sygic GPS Navigation, podporu technológie MirrorLink pre používateľov zariadení s operačným systémom Android. Táto novinka umožní používateľom prepojiť ich smartfóny alebo tablety s operačným systémom Android priamo s displejom palubného počítača vo vozidle, rovnako ako to funguje v prípade technológie Apple CarPlay. Spoločnosť Sygic pridá neskôr v tomto roku ďalšie možnosti prepojenia vozidla a mobilných zariadení.

„Minulý rok si spoločnosť Apple uvedomila, že otvorenie ich platformy CarPlay pre navigačné aplikácie tretích strán nepoškodí ich obchodné záujmy, ale naopak, že prinesie novú energiu a množstvo inovácií a zákazníci využívajúci platformu Apple CarPlay z toho môžu ťažiť,“ uviedol Martin Strigáč.

Spoločnosť Sygic je priekopníkom v oblasti prepájania vozidiel už od roku 2014 a bola jednou z prvých spoločností, ktoré používateľom umožnili zobrazovať navigáciu priamo na displeji palubného počítača vozidla. Odvtedy spoločnosť Sygic podporuje takmer všetky štandardy na prepojenie vozidiel vrátane CarPlay, MirrorLink, Smart Device Link (SDL) a Bosch mySPIN.

Najnovšia verzia aplikácie Sygic GPS Navigation s podporou technológie MirrorLink pre Android je k dispozícii na stiahnutie v obchode Google Play.

Zdroj: Sygic

Značky:

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.