Sygic GPS Navigation prepojenie s Androidom umožňuje, no Google aj naďalej Android Auto blokuje

6

Google tvrdohlavo odmieta otvorenie platformy Android Auto pre vývojárov máp a navigačných aplikácií tretích strán.

Platforma podporuje len navigačné aplikácie Mapy Google a Waze. Sygic však tlačí na Google, aby platformu Android Auto otvoril a umožnil tak zákazníkom s operačným systémom Android slobodne si vybrať.

Spoločnosť Sygic pridala do svojej aplikácie Sygic GPS Navigation, podporu technológie MirrorLink pre používateľov zariadení s operačným systémom Android. Táto novinka umožní používateľom prepojiť ich smartfóny alebo tablety s operačným systémom Android priamo s displejom palubného počítača vo vozidle, rovnako ako to funguje v prípade technológie Apple CarPlay. Spoločnosť Sygic pridá neskôr v tomto roku ďalšie možnosti prepojenia vozidla a mobilných zariadení.

„Minulý rok si spoločnosť Apple uvedomila, že otvorenie ich platformy CarPlay pre navigačné aplikácie tretích strán nepoškodí ich obchodné záujmy, ale naopak, že prinesie novú energiu a množstvo inovácií a zákazníci využívajúci platformu Apple CarPlay z toho môžu ťažiť,“ uviedol Martin Strigáč.

Spoločnosť Sygic je priekopníkom v oblasti prepájania vozidiel už od roku 2014 a bola jednou z prvých spoločností, ktoré používateľom umožnili zobrazovať navigáciu priamo na displeji palubného počítača vozidla. Odvtedy spoločnosť Sygic podporuje takmer všetky štandardy na prepojenie vozidiel vrátane CarPlay, MirrorLink, Smart Device Link (SDL) a Bosch mySPIN.

Najnovšia verzia aplikácie Sygic GPS Navigation s podporou technológie MirrorLink pre Android je k dispozícii na stiahnutie v obchode Google Play.

Zdroj: Sygic

Značky:

O autorovi

Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web. Zaujímam sa o smartfóny, aplikácie, gadgety, nositeľnú elektroniku a technologické vízie. Medzi moje najobľúbenejšie voľnočasové aktivity patrí šport, hudba a moje štyri dcéry.

6 komentárov

 1. Viktor Dzondza on

  Všetko je ok, až na to, že mirrorlink podporuje iba zo pár smartfónov, a ak už si ráz kúpil obyčajný Sygic, tak teraz musíš znova zaplatiť za Sygic s podporou mirrorlink, a ten predošlý už ne potrebuješ. Chcelo by to zľavu pre tých, čo už si raz Sygic zakúpili…

 2. Áno, presne, píšete tu o skvelej funkcií, ale nie je zadarmo!!! 39.90 … Úžasná cena … Za tú cenu budem radšej používať Google mapy alebo waze! Za 0,- euro!!! Cítim sa podvedeny firmou Sygic, lebo mám zaplatenú licenciu celý svet plus traffic a nemám zľavu ani 5 korún.

  • Áno mam úplne rovnaký názor, navyše keď je to cez mirror link na pozadí nie je možné počúvať hudbu, ani rádio. Ďakujem za 40 eur cestovať potichu s navigáciou keď waze aj Google to podporujú a nemajú problém. Sygic som miloval ale teraz je to banda nenazrancov. Za tie peniaze si človek kúpi super navigáciu

 3. Dobrý deň, chcem sa spýtať, bude mi fungovať prepojenie Sigyc car play na Samsungu S6edge s Apple CarPlay na Huyndai i30 2019? Ďakujem

  • Tomas Buransky on

   Nie. Samsung S6edge a Apple CarPlay sa priamo vylucuju. Apple CarPlay do smartfonu s Androidom nenainstalujete. Nikdy. Ak mate na mysli Android Auto, aktualne Vam to tiez fungovat nebude.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>