Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť TP-LINK, popredný svetový dodávateľ sieťových produktov pre domácnosti a malé firmy, uvádza na slovenský trh Wi-Fi router Archer C59, ktorý dokáže prenášať dáta rýchlosťou až 1350 Mbit/s vo dvoch pásmach vďaka podpore najnovšieho štandardu Wi-Fi  802.11ac.

Tri výkonné externé antény zaisťujú kvalitné pokrytie aj v členitých interiéroch a aplikácia Tether umožňuje router ovládať aj na diaľku pomocou mobilného telefónu.

Rýchle a stabilné spojenie do všetkých kútov

Router Archer C59 vďaka podpore najnovšieho štandardu Wi-Fi s označením 802.11ac podporuje prenos dát v pásmach 2,4 GHz a 5 GHz kombinovanou rýchlosťou až 1,35 Gbit/s (867 Mbit/s v pásme 5 GHz a 450 Mbit/s v pásme 2,4 GHz). Pripojiť k nemu je možné aj zariadenie, ktoré podporujú iba predchádzajúce štandardy 802.11 a/b/g/n. Router je vybavený troma výkonnými externými anténami, ktoré zaisťujú silný
a spoľahlivý signál aj v zložitom a rozsiahlom priestore. Je možné vytvoriť dve samostatné siete, kde nenáročné úlohy ako e-mail alebo prechádzanie internetu prebiehajú v pásme 2,4 GHz a pásmo 5 GHz je vyhradené pre činnosti, kde je dôležitá rýchlosť a stabilita, napr.  hranie online hier, videokonferencie alebo streamovanie multimédií vo vysokom rozlíšení.

Z bežnej tlačiarne sieťová, z externého disku zdieľané úložisko

C59_02_web2016_8_nowat

Okrem veľmi rýchlej bezdrôtovej siete ponúka TP-LINK Archer C59 aj možnosť káblového pripojenia až štyroch zariadení štandardnými portami RJ45 s rýchlosťou 100 Mbit/s. K univerzálnemu portu typu USB 2.0 je možné pripojiť miestnu tlačiareň, externý pevný disk alebo iné zdieľané zariadenie, ku ktorému budú mať prístup všetci používatelia v sieti nielen interne, ale aj na diaľku prostredníctvom FTP.

Inteligentné ovládanie inteligentným telefónom

Router TP-LINK Archer C59 je možné nastaviť a spravovať nielen prostredníctvom obvyklého webového rozhrania z počítača, ale aj pomocou mobilnej aplikácie Tether pre zariadenia so systémami iOS a Android, ktorú výrobca dáva k dispozícii zdarma. Tether slúži na konfiguráciu routeru a jeho riadenie vrátane prideľovania používateľských oprávnení, nastavenia rodičovského dohľadu, stanovenia pravidiel pre zdieľanie multimédií a ďalších funkcií, všetko v prehľadnom a intuitívnom rozhraní.

Kľúčové vlastnosti:

  • Wi-Fi novej generácie podľa štandardu 802.11ac pre vysokorýchlostné prenosy dát
  • Súčasná prevádzka v pásmach 2,4 GHz a 5 GHz s celkovou rýchlosťou až 1,35 Gbit/s
  • Štandardný USB port pre zdieľanie tlačiarne alebo dátového úložiska pre všetky zariadenia v sieti
  • 3 externé antény poskytujú spoľahlivé pokrytie signálom vo všetkých smeroch s maximálnym dosahom
  • Bezpečný oddelený prístup k internetu pre hosťov a rodičovská kontrola
  • Jednoduchá inštalácia a správa z PC aj mobilných zariadení s iOS a Android pomocou aplikácie Tether