Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Overujeme si, že ste v poriadku. 

Od našej prvej jazdy pred takmer desiatimi rokmi sa systém GPS stal základnou kostrou používania Uberu. Každá cesta je na mape, takže presne vieme, kde a kedy jazdíte a tiež, kto sedí za volantom. Tieto dáta zvýšili sledovateľnosť a umožnili nám zvýšiť bezpečnosť cestovania.

Drvivá väčšina jázd s Uberom prebieha bez akýchkoľvek incidentov, ale práve vďaka sile údajov z GPS, ktoré máme k dispozícii a vďaka ďalším senzorom v smartfónoch vodičov, dokáže naša technológia zistiť, keď niečo nie je úplne v poriadku. Takto sme vyvinuli našu najnovšiu bezpečnostnú funkciu RideCheck, ktorá dokáže odhaliť prípadné anomálie, ako napríklad možnú haváriu alebo neočakávané dlhé zastavenie, a proaktívne prezerá nástroje, ktoré môžu cestujúci a vodiči použiť na privolanie pomoci. Táto funkcia je teraz k dispozícii pre všetkých cestujúcich a vodičov nielen v celej Európe, ale tiež na Strednom východe a v Afrike.

Po spustení funkcie RideCheck dostane cestujúci aj vodič upozornenie s otázkou, či je všetko v poriadku. Prostredníctvom aplikácie nám môžu oznámiť, že je všetko v poriadku, prípadne využiť iné možnosti, ako napríklad stlačiť núdzové tlačidlo, nahlásiť nehodu alebo môžu jednoducho zdieľať svoju jazdu s dôveryhodným kontaktom. Technológiu RideCheck budeme aj naďalej vyvíjať a pracujeme tiež na pridaní ďalších možností v rámci tejto funkcie.

„Táto bezpečnostná funkcia spája mnoho prvkov, ktoré sme vyvinuli počas posledných rokov, ako napríklad bezpečnostné centrum, núdzové tlačidlo či dôveryhodné kontakty a zobrazuje ich práve vtedy, keď ich naši cestujúci a vodiči najviac potrebujú. Je to vynikajúci príklad toho, ako sa môže stať vďaka technológii cestovanie bezpečnejšie ako kedykoľvek predtým a ako technológia podporuje naše úsilie predchádzať incidentom a pomôže tiež nastaviť štandard bezpečnosti zdieľaných jázd,” hovorí Ash Kebriti, generálny manažér Uber pre strednú a východnú Európu.

RideCheck môže cestujúcim aj vodičom slúžiť ako pripomienka toho, že na nich neustále dávame pozor. Pomôže tiež zvýšiť odhodlanie používateľov, aby nás v prípade potreby informovali. Každý incident berieme vážne bez ohľadu na jeho rozsah a čo je najdôležitejšie, ako technologická spoločnosť veríme, že tieto dáta nám pomôžu učiť sa a zlepšovať sa. Vždy sme podporovali spätnú väzbu a dúfame, že táto nová funkcia zlepší náš prehľad a umožní nám ďalej zvyšovať bezpečnosť na našej platforme. V rámci aplikácie sme zaviedli aj tlačidlo diskriminácie, ktoré cestujúcim aj vodičom umožní nahlásiť prípadnú diskrimináciu jedným kliknutím. Táto funkcia podporuje prísnu a jasnú politiku spoločnosti Uber zameranú proti diskriminácii a umožňuje oveľa presnejšiu spätnú väzbu.

„Aj keď som hrdý na pokrok, ktorý sme dosiahli, pokiaľ ide o bezpečnosť, sme si vedomí, že naša práca nie je nikdy hotová,“ dodáva Ash Kebriti, generálny manažér Uber pre strednú a východnú Európu.

Značky: