Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

IKEA spojila sily s hudobnou skupinou Swedish House Mafia a spoločne vytvorili novú limitovanú kolekciu nábytku, ktorá umožní všetkým milovníkom hudby popustiť uzdu svojej fantázii. Novinka nesie názov OBEGRÄNSAD a jej predaj sa po celom svete spustí v októbri 2022.

Spoločnosť IKEA a elektronická hudobná skupina Swedish House Mafia sa rozhodli spoločne preskúmať čaro hudby a proces jej tvorby, aby zjednodušili každodenný život ľuďom, ktorí ju produkujú, hrajú alebo len počúvajú. Výsledkom spolupráce je limitovaná kolekcia OBEGRÄNSAD, ktorá nádejným tvorivým ľuďom zo sveta hudby a digitálneho umenia ponúka možnosť na zriadenie si vlastného domáceho štúdia za dostupné ceny.

Kolekcia OBEGRÄNSAD, ktorej názov po švédsky znamená „neobmedzený“, je určená pre všetkých, ktorí si dokážu vychutnávať hudbu nielen na koncertoch či festivaloch, ale aj v prostredí svojej vlastnej izby. Hudobní fanúšikovia, producenti, dídžeji a všetci kreatívni ľudia s nekonečnou tvorivosťou tak môžu naďalej pracovať na svojich snoch aj napriek obmedzenému rozpočtu. Neustály vývoj a súčasné technológie poskytujú možnosť tvorby hudby aj v domácom prostredí bez potreby profesionálneho vybavenia. Hlavnou myšlienkou kolekcie je preto podporenie tvorivých aktivít čo najväčšieho množstva ľudí, ktorí hudbu doma počúvajú alebo produkujú.  

Limitovaná kolekcia využíva postrehy skupiny Swedish House Mafia o tom, aké potreby majú ľudia, ktorí práve rozbiehajú svoju hudobnú alebo inú tvorivú kariéru. „Už od detstva si ceníme prístup spoločnosti IKEA, ktorá si dáva záležať na tom, aby boli veci cenovo dostupné a prístupné pre množstvo ľudí. Už ako tínedžeri sme hľadali kreatívne spôsoby, ako nábytok IKEA prispôsobiť našim tvorivým aktivitám, takže cieľ tejto spolupráce vlastne vyplynul z našej vlastnej životnej cesty,vyjadrili sa členovia skupiny Swedish House Mafia.

Kolekciu tvorí vyše 20 praktických kusov bytového zariadenia určených na tvorbu a prehrávanie hudby v domácom prostredí, ako aj riešenia na jej počúvanie a vytvorenie uvoľnenej atmosféry. Nájdete v nej gramofón; pracovnú, nástennú aj stojaciu LED lampu; hodiny; stojan na laptop, tablet a reproduktory; pracovný stôl; dva rôzne policové diely; kreslo; štyri rôzne tašky vrátane tašky na doplnky, platne či laptop; dva rôzne koberce; papuče v dvoch veľkostiach; deku a poťah na vankúš.

Našim hlavným cieľom bolo zjednodušenie produkcie hudby všetkým ľuďom. Dúfame, že kolekcia ich dokáže inšpirovať a pomôže im pri tvorbe a rozvoji vlastnej kreativity aj u nich doma. Jej využitie pritom nemusí byť obmedzené iba na tvorbu hudby – dokáže oveľa viac,“ hovoria Swedish House Mafia.

Veríme, že nádejní dídžejovia a hudobní producenti ocenia policový diel OBEGRÄNSAD, ktorý je inšpirovaný policovým dielom KALLAX, no na rozdiel od neho je vyšší a ponúka viac miesta, napríklad na umiestnenie zosilňovačov. V kolekcii ďalej nájdu stôl OBEGRÄNSAD so stojanmi na reproduktory a výsuvnou policou, ako aj samostatné stojany na laptop, tablet či reproduktory. Nechýba ani rozličné osvetlenie, napríklad tlmené svetlo v hodinách OBEGRÄNSAD, alebo mäkké doplnky, ktoré sú nevyhnutné na navodenie tej správnej atmosféry a dokážu pomôcť k rozvoju tvorivosti.  

OBEGRÄNSAD je cenovo dostupná kolekcia s klasickou čiernou estetikou a elegantným minimalistickým dizajnom, ktorý dokáže podporiť kreativitu a nabáda k využitiu všetkých druhov techniky. Ako vravia členovia skupiny Swedish House Mafia:Dizajn v tejto kolekcii je nadčasový a nesie výraznú stopu našej DNA.“ Výrobky ľahko vnesú inteligentné funkcie do existujúceho priestoru, prípadne vám pomôžu zariadiť si cenovo dostupné domáce štúdio od základov.

Pozrite sa na kolekciu a jej komplexnosť: obsahuje svetlá, nábytok aj techniku. Toto by nebolo možné dosiahnuť len tak pri hocijakej spolupráci. Pre skupinu Swedish House Mafia je však spolupráca úplným základom. Je súčasťou všetkého, čo robia,vysvetľuje Friso Wiersma, interný dizajnér IKEA. Ak sa chcete dozvedieť o vývoji kolekcie OBEGRÄNSAD viac, prečítajte si nasledujúci článok a nahliadnite do zákulisia s Jamesom Futcherom, kreatívnym vedúcim v IKEA of Sweden.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.