Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Viber uvádza v aplikácii novú funkciu nazvanú Polls (ankety), ktorá umožnuje používateľom jednoducho si v skupinových chatoch a komunitách zorganizovať hlasovanie na akúkoľvek tému.

Nová funkcia rozširuje možnosti komunikácie medzi používateľmi, pretože im dáva možnosť veľmi jednoduchým a rýchlym spôsobom vyjadriť svoje názory na ľubovoľné témy. Umožňuje tiež každému, kto sa daného rozhovoru zúčastňuje, sledovať, aké názory majú na určitú tému ostatní.  Veľkou výhodou je ľahká orientácia – okamžite máte prehľad, bez toho, aby ste museli prekonať tisíce odpovedí a názorov v chate.

Účastníci komunikácie v komunitách a skupinových konverzáciách si ľahko vytvoria anketu jednoduchým kliknutím na ikonku Polls, ktorú nájdu po stiahnutí najnovšej verzie Viber a ktorá je umiestnená v spodnej lište. Potom už len stačí napísať otázku a zadať až desať možností odpovedí. Každý, kto sa hlasovania zúčastní, vyjadrí svoj názor jednoduchým kliknutím na srdiečko umiestnené vedľa odpovede. V priamom prenose tak môžete sledovať, ako sa hlasovanie vyvíja.

Kliknutím na jednotlivé odpovede, môžu používatelia v skupinovej konverzacii vidieť, ako členovia hlasovali. V komunitách je hlasovanie anonymné.

Ankety sa môžu použiť pre zábavu, ak chcete zistiť, o čom sa ďalej baviť, vybrať darček pre kamaráta alebo si urobiť plány na večer. Možností je nekonečne veľa. Pridanie ankety je tiež výborným spôsobom, ako aktívne zapojiť účastníkov do konverzácie.

Viber predstavil novú funkciu Polls najskôr v prieskumoch verejnej mienky v oficiálnych komunitách pre jednotlivé trhy v regióne strednej a východnej Európy. Účastníci mali možnosť otestovať novú funkciu a odpovedať na otázku, čo by podľa nich mal Viber priniesť používateľom v novom roku. Ankety mali veľmi vysokú účasť a Viber vďaka nim získal dôležité informácie o tom, čo si jeho užívatelia žiadajú. Ukázalo sa, že používatelia Viberu najviac oceňujú nové samolepky v lokálnych jazykoch a tiež nové funkcie v rámci aplikácie. Vítajú tiež možnosti spoznávať nové Communities (komunity) a ich účastníkov.

https://www.youtube.com/watch?v=5qa2KU0180M&feature=youtu.be

Značky: