Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Používatelia si môžu vytvárať vlastné GIFy a využívať rôzne nastavenia ako boomerang alebo spätné video

 Rakuten Viber, jedna z popredných svetových komunikačných aplikácií, oznamuje uvedenie novej funkcie – nástroja na vytváranie vlastných GIFov, ktoré môžu používatelia posielať rodine a priateľom. V súlade s celosvetovým nárastom využívania komunikačných aplikácií, rozširuje Viber možnosti svojej aplikácie o novinky, ktoré okrem GIF Creatora zahŕňajú aj skupinové audio a videohovory až pre 20 osôb a skupinové konverzácie až pre 250 osôb. Nová funkcia pre vytváranie GIFov funguje pre používateľov iOS, pre Android bude spustená v nasledujúcich týždňoch.

Textové správy môžu byť niekedy nejasné a otvára sa tak priestor pre zlé pochopenie obsahu alebo tónu, s akým boli napísané. Aj keď správnemu porozumeniu pomáhajú napríklad emoji, možnosti komunikácie textom sú obmedzené. Novinka od Viber, teda možnosť okrem vlastných samolepiek vytvárať aj vlastné GIFy, zaiste napomôže tomu, aby bola konverzácia v aplikácii ešte jasnejšia a zábavnejšia.

Používatelia teraz môžu v akejkoľvek konverzácii ľahko nahrať krátke video alebo vybrať video z galérie a zmeniť ho na legendárny GIF s pomocou Boomerang či zrýchlenia. Môžu tiež vytvárať spätné video, ktoré vyzerá ako čarovný trik!

A ako vytvoriť vlastný GIF?

  • Skráťte video tak, aby ste mali len tú časť, ktorá se pre GIF hodí.
  • Vyberte si možnosť prehrania videa – boomerang, slučka, slow-motion, spätné video, x2 nebo x4 zrýchlenie.
  • Dotvorte nový GIF s pomocou rôznych fontov, farieb, obrázkov a samolepiek.

„Viber sa snaží dať používateľom čo najviac možností, ako sa vyjadriť v rámci komunikačnej aplikácie. Radi hovoríme, že emoji môže nahradiť slová, GIF alebo samolepka môžu ale nahradiť celé vety. Používatelia tak teraz s pomocou vlastných GIFov môžu komunikovať ešte jasnejšie a hlavne to môže byť väčšia zábava, „povedal Ofir Eyal, COO v spoločnosti Rakuten Viber.

Najnovšie informácie o aplikácii Viber sú vždy pripravené v oficiálnej komunite Viber Slovakia. Tu sa dozviete novinky o nástrojoch v aplikácii a môžete sa tiež zúčastniť zaujímavých ankiet.

Značky: