Došla vám káva? Kúpite si ju jedným stlačením tlačidla.

Amazon predstavil zariadenie Dash Button, ktoré môže svojim konceptom pripomínať prvo-aprílový žart, avšak ide o skutočnú technológiu. Čoskoro sa objaví v amerických domácnostiach.

Koncept zariadenia spočíva v tom, že tlačidlu priradíte konkrétny produkt z ponuky obchodu Amazon. Ak sa vám daný produkt minie (napr. káva alebo utierky), stlačíte tlačidlo. Tovar sa automaticky objedná, zaplatí a už iba počkáte na kuriéra.

Nastavenie prístroja je intuitívne. Tlačidlo bezdrôtovo prepojíte s mobilnou aplikáciou a pripojíte ho do domácej Wi-Fi siete. Amazon používateľa na každú objednávku upozorní notifikáciou, takže ak zariadenie omylom stlačíte, objednávku môžete do 30 minút stornovať. Dash Button je „odolný“ aj voči opakovanému správaniu – vždy reaguje iba na prvé stlačenie a opätovne funguje až po doručení tovaru kuriérom.

Nie je známe, či je počet zariadení v jednej domácnosti limitovaný. Amazon však očakáva, že Američania budú využívať Dash Button vo veľkom. Na každé zariadenie dajú inú nálepku, aby bolo jasné, ktorému produktu je tlačidlo určené.

 

Značky:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit