Prví šťastlivci už majú hodinky od Applu vo svojich rukách. Ich rozbaľovanie natočili na video.

Hodinky Apple Watch sú tu. Vybraní americkí novinári ich počas posledných dní používali a svoje poznatky zhrnuli v prvej várke recenzií, ktorá zaplavila internet. Zariadenie sa však dostalo aj k „bežným smrteľníkom„. Tí hodinky prezentujú vo videu a natočili aj ich balenie.

Rozbaľovanie hodiniek Apple Watch v jednom z prvých videí na svete

Prejdime však k recenziám

Portál The Verge považuje Apple Watch za najschopnejšie inteligentné hodinky, ktoré sú dnes dostupné na trhu. Redaktor oceňuje ich ambície a to, ako sa snažia zmeniť spôsob interakcie s technológiami. Na druhej strane, Apple Watch má rovnaký problém ako ostatné inteligentné hodinky – mnohí používatelia pre ne nemajú reálne využitie. Recenzia poukazuje na občasné problémy s aplikáciami a lokalizačnými službami. Bezchybné nie sú ani notifikácie.

The New York Times tvrdí, že Apple Watch v blízkej budúcnosti zmenia svet. Avšak momentálne nie sú zariadením, bez ktorého by ste nedokázali žiť. Recenzia oceňuje „pocit moci„, ktorý sa používateľa zmocní pri používaní hodiniek. Takáto vlastnosť konkurenčným produktom údajne chýba.

TechRadar vo svojom článku píše, že ani Apple Watch nie sú tými hodinkami, ktoré by tento segment zariadení postavili na úroveň napr. smartfónov alebo tabletov z hľadiska prínosu a záujmu používateľov. Apple Watch prirovnáva k prvým generáciám ostatných Apple produktov – hoci sú dnes iPhony a iPady bežnou súčasťou domácností, ich prvú generáciu taktiež nevlastnili všetci.

Portál CNET označuje Apple Watch za najlepšie inteligentné hodinky na trhu. Aj napriek tomu však radí používateľom, aby s kúpou počkali a rozhodli sa na základe toho, aké aplikácie budú časom dostupné a či sa Applu podarí softvérovo predĺžiť výdrž batérie. Prvá generácia je skôr módnou hračkou, ako produktom, ktorý potrebujete k svojmu životu.

Yahoo považuje hodinky za zbytočný luxus.

Z recenzií je teda zrejmé, že hoci sú Apple Watch kvalitným produktom, inteligentné hodinky sú stále nadčasovým zariadením. K životu ich nepotrebujete a ich jediný prínos spočíva v prepojení s telefónom, resp. v nosení ďalšieho displeja. Ten je umiestnený na zápästí, takže je dostupnejší ako obrazovka telefónu vo vrecku nohavíc. Je to pádny dôvod na kúpu inteligentných hodiniek?

Značky:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit