Platby do zahraničia už nemusia robiť ľuďom starosti – dajú sa zrealizovať jedným ťahom. Prostredníctvom IBAN skenera v mobilnej aplikácii ČSOB SmartBanking je možné zoskenovať číslo účtu v tvare IBAN pri zasielaní platieb už aj do zahraničia. Ak posielate peniaze do cudziny, vypisovanie veľkého množstva znakov pri platení účtov je tak už minulosťou.

 

Jedným „skenom“ prepísané

Ak budete potrebovať poslať peniaze do Paríža, Berlína či Madridu, číslo účtu už nemusíte namáhavo  opisovať. IBAN skener v aplikácii ČSOB SmartBanking to jedným ťahom urobí za vás. Vynovená verzia mobilnej aplikácie je k dispozícií pre majiteľov mobilných telefónov s operačnými systémami iOS, Android a Windows Phone.

Ďalšie praktické novinky

Mobilná aplikácia ČSOB SmartBanking umožňuje aj sledovanie čerpania prostriedkov povoleného prečerpania v prehľadnom grafe plánovaných platieb. V týchto dňoch ČSOB priniesla aj pohodlnejšie sťahovanie aplikácie, drobné vylepšenia používateľského rozhrania a stability.

Na dovolenku aj s Cestovným asistentom

Mobilná aplikácia ČSOB SmartBanking je praktická a šikovná pomoc aj na dovolenke. Okrem toho, že cestovné poistenie uzatvorené prostredníctvom aplikácie je platné takmer okamžite (do troch hodín), k dispozícií je aj služba Cestovný asistent a to aj bez nutnosti pripojenia na internet. Cestovný asistent poskytne tie najdôležitejšie čísla a kontakty v prípade poistnej udalosti, choroby alebo úrazu. Asistenčnú službu kontaktujete prostredníctvom jedného tlačidla, kde vám poradia v slovenskom či českom jazyku kdekoľvek na svete sa nachádzate.

 

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.