Pre porovnanie, iPhone 7 alebo Google Pixel natočia Full HD video so 120 fps.

Sony má vynikajúce fotosenzory, ktoré vo svojich telefónoch používa veľké množstvo výrobcov. Najnovšou novinkou je 19,3 Mpx senzor, ktorý dokáže odfotiť fotografiu za 1/120 sekundy, teda 4-krát rýchlejšie ako ostatné najrýchlejšie senzory na trhu (viď. ilustračný obrázok k článku).

Senzor takisto umožňuje nahrávať spomalené video v rozlíšení 1080p s až 1000 fps. Inak povedané, pri vytváraní spomaleného videa zaznamená senzor až 1000 snímok za sekundu.

Spomalené video, natočené novým senzorom spoločnosti Sony. Prehrávané je však s nastavením 15 fps

Aj v tomto prípade Sony poukazuje na konkurenciu a tvrdí, že video zaznamenáva 8-krát rýchlejšie ako priama konkurencia. Je to pravda, iPhone 7 alebo Google Pixel natáčajú spomalené video so 120 fps vo Full HD rozlíšení.

Nový CMOS senzor pozostáva z 3 vrstiev a ide o prvý senzor svojho druhu na trhu. Bežne sa používajú dvojvrstvové senzory, novinka od Sony však obsahuje aj zabudovanú pamäť DRAM.

Zatiaľ nie je známe, kedy by sa mohol 3-vrstvový senzor objaviť v prvých smartfónoch. Faktom však je, že ak sa sa tak stane, 32 GB úložisko vám pre natáčanie spomalených 1000 fps videí určite nebude stačiť.

Porovnanie klasického 2-vrstvového a nového 3-vrstvového senzora

Zdroj: The Verge, Sony

Prečítajte si aj:

Recenzia Sony Xperia XZ Premium: Prémiový telefón, v každom smere

Značky:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit