Virtuálna asistentka Alexa dostáva náhle záchvaty smiechu. Dlho nikto netušil prečo

1

Aktuálne už spoločnosť Amazon pracuje na oprave tohto problému.

V posledných dňoch virtuálna asistentka Alexa svojich používateľov skôr desila, než im pomáhala. Z nevysvetliteľných dôvodov sa asistentka totiž začne náhle smiať, čo môže mnohých používateľov až vydesiť.

Jedným z riešení opravy tejto novej funkcie – chyby je to, že spoločnosť zmení príkaz na smiatie sa na komplikovanejší, aby nemohlo dôjsť k zámene slov a zbytočnému smiechu. Používatelia však na Twitteri a Reddite reagujú na to, že Alexa sa začala smiať bez akejkoľvek výzvy. Jeden z používateľom popisuje, že v čase, keď sa Alexa začala smiať sa nachádzal v inej miestnosti a nič nehovoril.

Mnohým majiteľom inteligentných reproduktorov s Alexou to tak pripomenulo scénu z 2001: Vesmírna Odysea, kde sa aktéri rozprávali o tom, že domáci roboti raz môžu ovládnuť svet.

Zdroj: 9to5Mac, The Verge

O autorovi

Veľmi rád cestujem, píšem a sledujem, čo nové sa udialo vo svete IT. Preto som sa rozhodol spojiť dve z troch mojich záľub a začal som písať pre TouchIT. Moja pozornosť prioritne patrí operačným systémom, softvéru a sociálnym sieťam.

Jeden komentár

  1. Pingback: Alex's virtual assistant suddenly gets laughs. No one ever knew why – TECH2

Pridaj komentár